Horizon: Forbidden West wygląda świetnie. Premiera gry jeszcze w tym roku

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na PlayStation 5 trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Studio Gurrilla zaprezentowało właśnie obszerny gameplay Horizon: Forbidden West. Trzeba przyznać, że produkcja prezentuje się fenomenalnie.

Studio Guerilla oficjalnie zapowiedziało sequel Horizon: Zero Dawn jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas mogliśmy zobaczyć jedynie krótki zwiastun. Teraz twórcy pochwalili się trwającym kilkanaście minut gameplayem, który pokazuje wszystkie najważniejsze aspekty rozgrywki.

Zobacz wideo Ransomware to już prawdziwa plaga. Straty firm są liczone w miliardach dolarów

Uwagę przykuwa oczywiście iście next-genowa oprawa audiowizualna tytułu. Modele postaci, efekty świetlne, cienie czy wysokiej jakości tekstury - wszystko to robi fenomenalne wrażenie. Aż trudno uwierzyć, że mówimy tu o grze, która ukaże się nie tylko na PlayStation 5, ale również leciwym PS4.

Sporych usprawnień doczekał się również sam system walki. Aloy może korzystać ze dużo większego wachlarza broni, starcia są bardziej dynamiczne i efektowne, a wrogowie bardziej zróżnicowani. Inna nowość, to możliwość nurkowania i podziwiania podwodnej fauny i flory. Do inwentarza Aloy trafiła specjalna maska tlenowa, dzięki której podwodne obszary możemy eksplorować bez ograniczeń.

 

Horizon: Forbidden West jeszcze w tym roku

Horizon: Forbidden West to bezpośrednia kontynuacja jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji konsol. W nowym tytule studia Guerilla Games znów wcielimy się w postać wojowniczej Aloy, i wyruszymy w niebezpieczną podróż przez postapokaliptyczny amerykański zachód.

Gra trafi do sprzedaży  jeszcze w tym roku, choć twórcy wciąż nie podali konkretnej daty premiery. Tytuł będzie dostępny zarówno na PlayStation 5, jak i na PlayStation 4.

Więcej o: