CD Projekt RED przygotuje adaptację "Thorgala"? Fani spekulują, studio wydało oświadczenie

CD Projekt RED rozpoczął wstępne prace nad nową grą AAA. W sieci pojawiły się informacje, że nowy tytuł może być adaptacją "Thorgala", kultowego komiksu współtworzonego przez Grzegorza Rosińskiego. CD Projekt postanowił uciąć wszelkie spekulacje i zaprzeczyć jakoby nowa gra była związana z serią komiksów.

Przedstawiciele CD Projekt RED zapowiedzieli podczas telekonferencji dla inwestorów i analityków, że firma w 2022 r. rozpocznie prace na "pełną skalę" nad nowymi grami AAA. Podkreślili, że jedna trzecia firmy już teraz rozpoczęła prace nad niezapowiedzianym tytułem. W sieci zawrzało od spekulacji na temat tego, nad jakim tytułem pracują "Redzi". Większość fanów spodziewa się, że CD Projekt powróci do uniwersum Andrzeja Sapkowskiego i przygotuje "Wiedźmina 4". Pojawiły się również plotki, że nowa gra może być adaptacją kultowego komiksu. 

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

"Thorgal" nową grą od CD Projekt Red? Studio zaprzecza

W internecie opublikowano zdjęcie Piotra Rosińskiego przed siedzibą CD Projektu. Zdjęcie napędziło spekulacje, że nową grą studia może być adaptacja "Thorgala", francuskojęzycznej serii komiksów stworzonej przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme'a. Piotr Rosiński jest synem jednego z twórców "Thorgala", dlatego jego obecność w siedzibie CD Projektu wywołała lawinę komentarzy. 

CD Projekt CD Projekt pokazał wyniki finansowe. Jest źle. Cyberpunk 2077 ciągnie spółkę w dół

Wkrótce do spekulacji na temat ewentualnej adaptacji "Thorgala" odnieśli się przedstawiciele CD Projektu. W oświadczeniu, cytowanym przez portal ppe.pl, podkreślają, że wizyta Piotra Rosińskiego w siedzibie studia nie miała nic wspólnego z produkcją nowej gry

Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo

- czytamy o oświadczeniu. 

"Thorgal" ukazał się po raz pierwszy w 1977 r.

Fabuła "Thorgala" osadzona jest w konwencji fantasy, science fiction oraz dramatu historycznego. Akcja komiksu toczy się we wczesnym Średniowieczu i rozpoczyna się w Skandynawii. Twórcy "Thorgala" wykorzystali wiele motywów z mitologii nordyckiej. Główny bohater, Thorgal, to młody mężczyzna, który w dzieciństwie został przygarnięty i wychowany przez wikingów. Seria komiksów o Thorgalu osiągnęła dużą popularność w Polsce, ale również w Europie Zachodniej. Łącznie sprzedano ponad 16 milionów egzemplarzy komiksu w 18 językach. "Thorgal" ukazał się po raz pierwszy w 1977 r. na łamach czasopisma "Le Journal de Tintin". Od 1980 r. seria publikowana jest w indywidualnych tomach przez wydawnictwo Le Lombard. 

Poczta Polska ostrzega przed oszustwem Poczta Polska ostrzega przed oszustwem "na opłatę celną"

Więcej o: