Windows 11 jest już dostępny dla testerów. Microsoft obniżył minimalne wymagania systemowe

Windows 11 jest już oficjalnie dostępny dla testerów. Microsoft obniżył również minimalne wymagania systemowe. Wyjaśniamy, jak zainstalować testową wersję nowego systemu operacyjnego.
Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Windows 11 Insider Preview (Build 22000.51) to wczesna wersja nowego systemu Microsofta, która została udostępniona dla testerów. Każdy z nas może ją pobrać i wypróbować na swoim komputerze lub laptopie.

Jak pobrać wersję testową Windows 11?

Testową wersję Insider Preview mogą pobrać uczestnicy programu Windows Insider. To oznacza, że w pierwszej kolejności należy przystąpić do tego programu i znaleźć się w grupie deweloperów, która posiada dostęp do najwcześniejszych aktualizacji systemu. Jak tego dokonać?

  • Otwórz "Ustawienia";
  • wybierz "Aktualizacje i zabezpieczenia";
  • przejdź do "Niejawny program testów systemu Windows";
  • kliknij "Rozpocznij";
  • wybierz "Kanał deweloperów".

Po wykonaniu powyższych kroków testową wersję Windows 11 można pobrać jako aktualizację. Znajdziemy ją w usłudze Windows Update. Gdy system pobierze i zainstaluje aktualizację, Windows 10 automatycznie zamieni się w "jedenastkę".

Microsoft obniżył minimalne wymagania dla Windows 11

Warto dodać, że Microsoft obniżył minimalne wymagania systemowe, o czym powiadomił na swoim oficjalnym blogu. Windows 11 Insider Preview Build 22000.51 nie wymaga do działania układu TPM 2.0 i najnowszych procesorów. Przedstawiciele tej firmy powiadomili również o wycofaniu programu PC Health Check, który pozwalał sprawdzić, czy aktualnie używany komputer spełnia wymagania systemu Windows 11. Wyjaśniono, że aplikacja nie potrafiła udzielić dokładnych i trafnych informacji dotyczących kompatybilności. Więcej informacji na temat nowego systemu Windows 11 można znaleźć TUTAJ.

Microsoft zapewnia, że komputery z procesorami Intel 8. generacji i AMD z generacji Zen 2, a także procesory Qualcomm z serii 7 i 8 spełniają zasady bezpieczeństwa oraz minimalne wymagania systemowe. Firma zapowiedziała również testy, które pozwolą ustalić, jak wygląda kompatybilność systemu Windows 11 Insider Preview Build 22000.51 z procesorami Intel 7. generacji i AMD z pierwszej generacji Zen.

Więcej o: