Windows 11 za darmo? Branżowe media: Bezpłatna aktualizacja systemu ma dotyczyć także wersji 7 i 8.1

Niebawem Microsoft przedstawi nową wersję Windowsa, który w sieci pojawia się pod nieoficjalnymi nazwami Sun Valley i Windows 11. Zdaniem branżowych mediów, aktualizacja do nowego systemu ma być darmowa dla użytkowników nie tylko Windowsa 10, ale także 7 i 8.1.

Możliwości następcy Windowsa 10 mają zostać oficjalnie zaprezentowane 24 czerwca. Microsoft pokaże wtedy "nową generację Windows". W internecie pojawiło się już kilka zrzutów ekranu i nagrań przedstawiających interfejs Windowsa 11, zestaw nowych domyślnych tapet czy dźwięk uruchamiania systemu. Więcej na ten temat pisaliśmy w jednym z naszych niedawnych tekstów.

Zobacz wideo Xbox Series X po czterech miesiącach. Czy Microsoft dał radę?

Darmowa przesiadka na Windows 11 także dla wersji 7 i 8.1

Czy nadchodząca nowa wersja Windowsa będzie bezpłatna dla użytkowników "dziesiątki"? Branżowe serwisy uważają, że choć wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia, to scenariusz ten jest więcej niż prawdopodobny. Portal Dobre Programy, powołując się na ostatnie rewelacje XDA Developers, spekuluje, że to możliwe. Co więcej, XDA Developers opublikował niedawno analizę kodu Windowsa 11, z której wynikać ma, że bezpłatna aktualizacja do nowej wersji systemu Microsoftu dostępna będzie też dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1 (oraz - być może - Windowsa 8). Tak więc, jeśli jesteśmy zainteresowani Windowsem 11, ale dotąd nie zdecydowaliśmy się na upgrade do Windowsa 10, nic nie stracimy.

Przypomnijmy, że w czasie debiutu Windowsa 10 Microsoft wielokrotnie zachęcał swych klientów do darmowej aktualizacji, na którą pozwalał mechanizm zgodności kluczy licencyjnych z systemami Windows 7 i 8.1. Istnieje zatem możliwość, że firma ponownie zdecyduje się na taki krok.

Więcej o: