FIFA 22 z nowym komentatorem. Grę komentował Szpak, a potem była zmiana. Na Smoka

FIFA 22 dostała nowego komentatora, którym został Tomasz Smokowski. Dziennikarz zastąpi Dariusza Szpakowskiego, który był głosem polskiej edycji gry od 2005 roku.

Pamiętam doskonale to uczucie, gdy w 2006 roku po raz pierwszy usłyszałem polskich komentatorów podczas gry w symulację piłki nożnej. Było iście cudowne. Chodzi co prawda o PES 2006, ale już chwilę później przesiadłem się na serię FIFA. A tam rolę komentatora od 2005 roku pełnił już Dariusz Szpakowski. I tak przez następne 15 lat.

To siłą rzeczy wzbudzało różne emocje, zdarzało się, że przełączałem się na komentarz, ot choćby węgierski, bo już miałem dość słuchania nie najlepiej oskryptowanego głosu Szpakowskiego. Zapewne jednak nieraz jeszcze zanim zatęsknię i cicho załkam, bo nowy sezon wszyscy rozpoczniemy już bez niego. 

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

FIFA 22 z nowym komentatorem

Ten przydługi wstęp to hołd dla Dariusza Szpakowskiego, który od kilku dekad wzbudza emocje w Polakach podczas wszelakich wydarzeń sportowych. Ten okres jednak dobiega końca. On sam informował, że tegoroczne Euro będzie ostatnim skomentowanym przez niego turniejem. Nie usłyszymy już jego głosu także w grach wideo

W FIFA 22 Dariusza Szpakowskiego zastąpi bowiem Tomasz Smokowski. To on będzie tworzył parę z Jackiem Laskowskim, który z kolei wygryzł Włodzimierza Szaranowicza w 2016 roku. Pokaz umiejętności Smokowski dał w krótkim, poniższym wideo. 

 

EA Sports w komentarzach do nagrania poinformowało, że to jedynie próbka warsztatu dziennikarskiego Smokowskiego, a nie komentarze prosto z gry. Niestety, w grze nie zobaczymy też Stadionu Narodowego, co sugerował komentarz Smokowskiego. 

W związku z pojawiającymi się pytaniami pragniemy poinformować, że wideo prezentuje próbkę warsztatu komentatorskiego Tomasza Smokowskiego i nie są to komentarze wycięte bezpośrednio z gry FIFA 22. Stadionu Narodowego nie będzie w grze FIFA 22

- napisało EA Sports Polska. 

FIFA 22 - kiedy premiera?

FIFA 22 będzie miała premierę już w przyszłą niedzielę 26 września. EA Sports z tego powodu zdradza kolejne szczegóły w sprawie gry. Parę dni przed informacją o zmianie komentatora ujawniono najbardziej elektryzujący element produkcji, czyli szczegółowe statystyki zawodników. Robert Lewandowski jest drugim najlepiej ocenionym graczem, wyprzedził tym samym Cristiano Ronaldo, przed Polakiem tylko Leo Messi. 

***

Macie pytania czy wątpliwości dotyczące inflacji? Przesyłajcie je do nas na adres: news_gazetapl@agora.pl. W czwartek 16 września prof. Marian Noga, gość nowego programu Q&A Gazeta.pl, odpowie na Wasze i nasze pytania.

Więcej o: