Dying Light 2 opóźnione. Techland przesuwa premierę na 2022 rok

Dying Light 2 nie wyjdzie w tym roku. Techland zdecydował się przesunąć premierę na 4 lutego 2022 roku.

Dying Light 2 to obecnie najbardziej wyczekiwana polska gra. Tym bardziej po fiasku, jakim była zeszłoroczna premiera Cyberpunk 2077. Techland nie chce powtórzyć tych błędów. 

Dying Light 2 dopiero w 2022 roku

Dying Light 2 miało pojawić się w grudniu bieżącego roku. Techland zdecydował się jednak przesunąć grę na 4 lutego 2022 rok. Premiera odbędzie się jednocześnie na wszystkie platformy. 

Celem naszej firmy zawsze było budowanie przejrzystej i szczerzej komunikacji z naszą społecznością, fanami i graczami. Każdego dnia staramy się rozwijać w tym elemencie. Zespół stale rozwija produkcję i gra jest już niemal gotowa. Prace nad produkcją zostały zakończone i obecnie jesteśmy w trakcie playtestów. To zdecydowanie największy i najbardziej ambitny projekt, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Niestety, zorientowaliśmy się, że aby doprowadzić grę do poziomu, który sobie wyznaczyliśmy, potrzebujemy więcej czasu, aby ją dopracować i zoptymalizować

- poinformował Techland. 

Cyberpunk 2077 miał trzykrotnie przesuwaną premierę, a to nie wystarczyło na dopracowanie produkcji. Czas nie jest więc gwarantem sukcesu. Trzeba jednak liczyć na to, że Techland rzeczywiście jedynie szlifuje swoją flagową grę na ostatnim etapie produkcji. 

Więcej o Dying Light 2 już niebawem

Techland poinformował również, że na kolejne informacje na temat gry nie będziemy musieli długo czekać. W przyszłym miesiącu podczas serii eventów do prasy i niezależnych twórców związanych z grami wideo trafi bowiem wersja gry na komputer i konsole. Ci z kolei będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z odbiorcami.

Ponadto Techland przekazał, że jeszcze w tym miesiącu możemy spodziewać się ekscytującej wiadomości na temat Dying Light 2. 

Więcej o: