Strona internetowa Sejmu nie działała. Czy to atak hakerów?

Strona internetowa Sejmu w czwartek rano nie działała. Internauci pod adresem sejm.gov.pl mogli zobaczyć jedynie informacje, że "ta witryna jest nieosiągalna". Nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Przypomnijmy, że pod koniec października miał miejsce silny atak hakerski na serwery Senatu.

Pod adresem sejm.gov.pl zamiast informacji o pracach parlamentu widniała informacja, że "strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych". Nie wiadomo czy wynika to z problemu technicznego, czy jest związane z zamierzonym atakiem hakerskim. Zapytaliśmy o to Centrum Informacyjnym Sejmu, ale wciąż nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zobacz wideo VR-em można leczyć, ale też wykorzystać do tortur. A wirtualna rzeczywistość wchodzi do mainstreamu

Strona internetowa Sejmu nie działaStrona internetowa Sejmu nie działa sejm.gov.pl

Strona internetowa Sejmu ofiarą ataku hakerskiego?

Ataki hakerskie mają miejsce w ostatnim czasie regularnie. Pod koniec zeszłego miesiąca słowacki parlament musiał zawiesić obrady po cyberataku, który spowodował awarię systemów informatycznych. Z kolei w Polsce Marszałek Senatu Tomasz Grodzki donosił o silnym ataku hakerskim na serwery Senatu w październiku.

Około godziny 8:40 strona internetowa Sejmu zaczęła ponownie działać. 

Strona internetowa Sejmu już działaStrona internetowa Sejmu już działa sejm.gov.pl

Sejm. Kiedy kolejne posiedzenie?

W czwartek w polskim parlamencie nie przewidywano jednak żadnych nadzwyczajnych prac. Kolejne posiedzenie Sejmu ma odbyć się dopiero w przyszłym tygodniu od 15 do 17 listopada. W środę jednak pojawiła się informacja, że do końca tego tygodnia Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie projekt w sprawie zmian w konstytucji w sprawie immunitetu formalnego. By przyjąć ten projekt, partia rządząca będzie potrzebować w Sejmie większości co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Więcej o: