WhatsApp wprowadza możliwość pisania do samego siebie. To wcale nie jest głupie

Najnowsza aktualizacja WhatsAppa przyniesie wyczekiwaną funkcję - możliwość pisania do samego siebie. Brzmi dziwnie, ale to prosty i przydatny sposób na zapisanie sobie przydatnych informacji i przerzucanie ich na inne urządzenia.
Posłuchaj podcastu Odc. 23: Dlaczego nie lubimy Zuckerberga? Jakich zmian potrzebuje iPhone? [Q&A]

WhatsApp coraz bardziej upodabnia się do większości innych komunikatorów. W maju br. konglomerat Meta (właściciel WhatsAppa) wprowadził w komunikatorze reakcje do wiadomości oraz możliwość przesyłania dużych plików (do 2 GB). We wrześniu umożliwiono szybkie dołączanie do rozmów przy pomocy jednego linku.

WhatsApp umożliwi pisanie do samego siebie

Teraz WhatsApp wprowadzi możliwość wysyłania wiadomości do samego siebie. Nową funkcję wypatrzył specjalistyczny serwis WABetaInfo w najnowszych wersjach aplikacji na Androida (wersja  2.22.24.11) i iOS (22.23.74).

Funkcja pokazuje się po wybraniu listy kontaktów w WhatsAppie. Na górze listy można znaleźć kontakt oznaczony jako "Ty" i przypisany do numeru telefonu użytkownika aplikacji. Wszystkie wiadomości wysyłane do samego siebie będą oczywiście niejawne i szyfrowane w systemie end-to-end. Podobną możliwość od dawna oferują platformy społecznościowe takie jak Slack czy Telegram.

Możliwość pisania do samego siebie to oczywiście najłatwiejszy sposób na szybkie zapisywanie notatek w aplikacji. W większości komunikatorów można w taki sposób nie tylko zapisać sobie wiadomość na później, ale też zobaczyć ją innym urządzeniu. Funkcja może posłużyć też jako świetny sposób na łatwe przenoszenie zdjęć i innych plików z jednego telefonu na drugi lub ze smartfona na komputer.

Tym bardziej że WhatsApp w ostatnich dniach udostępnił w wersji beta aplikacji na Androida tzw. tryb towarzyszący, umożliwiający powiązanie z jednym kontem maksymalnie czterech smartfonów. Przy korzystaniu z niego, cała historia wiadomości jest automatycznie synchronizowana ze wszystkimi urządzeniami.

Funkcja wysyłania wiadomości do samego siebie nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników. WhatsApp nie informował też jeszcze oficjalnie o jej wprowadzeniu. Na razie zobaczyć może ją jedynie część posiadaczy najnowszej wersji aplikacji. Nowości zawsze są jednak wprowadzane stopniowo, dlatego pozostali powinni otrzymać ją w najbliższych dniach lub tygodniach.

Więcej o nowych technologiach piszemy na Gazeta.pl

Więcej o: