CD Projekt odkrył karty. Tak prezentuje się Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji. Aktualizację dostaniemy za darmo

Daniel Maikowski
CD Projekt zaprezentował fragmenty rozgrywki z odświeżonej wersji Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji. Trzeba przyznać, że gra wygląda naprawdę dobrze. Co ważne osoby, które wcześniej ją kupiły, aktualizację otrzymają za darmo.

Next-genowy Wiedźmin 3 trafi do graczy już 14 grudnia. W środę podczas eventu "REDstreams" studio CD Projekt RED ujawniło szczegóły dotyczące aktualizacji. Wreszcie moglismy zobaczyć, jak pod względem wizualnym prezentują się odświeżone przygody Geralta z Rivi.

Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

Wśród najważniejszych zmian wskazać można na obsługę ray-tracingu, skrócone czasy ładowania, poprawioną mapę, nowy tryb korzystania ze znaków, a także DLC inspirowane serialem Netfliksa. 

Wiedźmin 3 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Co nowego?

Posiadacze PlayStation 5 i Xboksa Series X mogą liczyć przede wszystkim na znacznie lepszą oprawę graficzną. Pojawią się dwa tryby - pierwszy będzie celował w poprawę wydajności (60 klatek na sekundę), a drugi w jakość grafiki (obsługa ray-tracingu).

Poprawie uległy niemal wszystkie tekstury w grze, które są teraz dostepne w jakości 4K. W tym celu twórcy zintegrowali ją z fanowskim modem HD Reworked Project. 

Gra w wersji na PlayStation 5 zaoferuje wsparcie dla unikalnych funkcji kontrolera DualSense, takich jak wibracje haptyczne czy adaptacyjne triggery. To ustawienie będzie można oczywiście wyłączyć.

Jeśli chodzi o zmiany dotyczące gameplayu, to twórcy przeprojektowali system korzystania ze znaków. Teraz, aby wybrać znak, nie trzeba będzie już pauzowac gry i otwierać kołowego menu wyboru.

Inne nowości, o których warto wspomnieć to:

  • tryb fotograficzny;
  • alternatywne ustawienia kamery;
  • możliwość skalowania napisów;
  • opcja ukrycia interfejsu;
  • możliwośc włączenia pauzy podczas cut-scenek
  • nowy filtr mapy, który umożliwi nam ukrycie znaków zapytania
  • zapisy w chmurze między platformami (cross-save).
 

Jeśli chodzi o DLC inspirowane serialem Netfliksa, to - póki co - wciąż jest ono owiane tajemnicą. Wiemy na pewno, że w grze pojawi się dodatkowy quest, który umożliwi nam zdobycia unikalnych przedmiotów. 

Wiedźmin 3 na PC. Co nowego?

Z większości wymienionych wyżej udogodnień skorzystają również osoby grające w Wiedźmina na PC. W ich wypadku dodatkowo pojawi się również tryb Ultra+, który jeszcze bardziej wyśrubuje ustawienia graficzne gry (gęstsza trawa, więcej detali itd.) Oczywiście użytkownicy PC-tów także będą mogli skorzystac z technologii ray-traycingu.

Osoby, która wcześniej kupiły Wiedźmina 3 w wersji na dowolną platformę, next-genową aktualizację otrzymają za darmo. Pozostałe osoby będą mogły nabyć nową edycję gry - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna, która obejmie również wszystkie DLC (Serce z kamienia oraz Krew i wino).

Więcej o: