Coca-Cola pracuje nad własnym smartfonem? Wyciekło zdjęcie, jest też konto na Twitterze

Do sieci wyciekły informacje, jakoby Coca-Cola pracowała nad własnym smartfonem. Telefon ma być sprzedawany pod marką ColaPhone i w pierwszej kolejności może trafić na rynek indyjski. Premiera jeszcze w tym kwartale.
Zobacz wideo Jak wygląda chorwackie 20 centów? Ile kosztuje sushi, a ile wynosi prowizja w chorwackim bankomacie?

Coca-Cola najwyraźniej chce rozszerzyć swoją działalność o urządzenia mobilne. W sieci pojawiły się plotki, jakoby znany na całym świecie producent przygotowywał się do wypuszczenia na rynek własnego smartfona.

Coca-Cola wypuści na rynek własny smartfon?

Informacje o nadchodzącym urządzeniu Coca-Coli udostępniło na Twitterze kilka źródeł, w tym bardzo wiarygodny w kwestii przecieków użytkownik Ice universe. W sieci pojawiła się już grafika pokazująca możliwy wygląd telefonu, a na Twitterze założono konto pod nazwą Colaphone.

Oczywiście marka znana najbardziej z gazowanych napojów nie przygotuje nowego smartfona samodzielnie. Źródła sugerują, że najpewniej weszła we współpracę z jednym z producentów smartfonów z Androidem. Którym? Tego na razie nie powiedziano wprost.

Pokazany na grafice telefon do złudzenia przypomina jednak realme 10, który został niedawno pokazany w Indiach. Możliwe więc, że Coca-Cola na podstawie umowy z realme będzie sprzedawać to urządzenie pod własną marką i ze swoim logo na (oczywiście czerwonej) obudowie. Według indyjskiego informatora Mukula Sharmy smartfon ma być sprzedawany na rynku indyjskim, na który trafi jeszcze w tym kwartale. 

Na razie szczegóły techniczne dotyczące ColaPhone nie są znane. Jeśli jednak faktycznie smartfonem tym będzie realme 10 w innej obudowie, możemy liczyć na urządzenie ze średniej półki. Wspomniany smartfon od realme pracuje pod kontrolą procesora MediaTek Helio G99, ma maksymalnie 8 GB pamięci RAM, dwa aparaty fotograficzne i ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala (Full HD, 90 Hz).

Warto wspomnieć, że w przeszłości na rynku pojawiło się kilka smartfonów reklamowanych przez firmy niezwiązane z elektroniką użytkową. OnePlus sprzedaje niektóre swoje urządzenia w wersji McLaren Edition, a Huawei współpracuje z firmą Porsche. Kilka lat temu swój smartfon wypuściło też w Chinach Pepsi (Phone P1).

Więcej technologicznych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: