Awaria Instagrama. W sieci znów króluje #Instagramdown

Instagram ma awarię. Użytkownicy nie mogą zalogować się do swoich kont. Masowo zgłaszają awarię już od kilku godzin, a swoje niezadowolenie wylewają w innych mediach społecznościowych, pisząc #Instagramdown.

"Zgłoszenia użytkowników wskazują, że mogą występować problemy z serwisem Instagram" - informuje serwis Downdetector. Instagram nie opublikował jeszcze oficjalnego stanowiska w związku z awarią, ale sądząc po ilości wpisów na Twitterze o treści "#Instagramdown" można spodziewać się, że problemy dotknęły wielu użytkowników. 

Awaria Instagrama w Polsce i na świecie 

W największej części zgłaszane problemy dotyczą logowania do aplikacji lub jej uruchomienia. Według danych strony Downdetector w Polsce zgłoszenia o problemach z logowaniem zaczęły nasilać się około godziny 15, a ich liczba wciąż rośnie. W sumie do godziny 18:00 spłynęło już prawie 50. Problem ten dotyczy jednak nie tylko Polski, a występuje w skali globalnej.

Awaria InstagramaAwaria Instagrama downdetector.pl

Więcej informacji z kraju i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Użytkownicy Instagrama stracili dostęp do kont

W Polsce problemy najdotkliwiej odczuwają mieszkańcy Warszawy, Krakowa oraz Łodzi. Zgłoszenia spływają jednak z całej Polski. Przyczyny awarii wciąż nie są znane. Nie wiadomo też, jak długo potrwa jej naprawa i przywrócenie dostępu do kont pokrzywdzonym użytkownikom. 

Przypomnijmy, że według doniesień "The Guardian" Instagram podobnie jak Facebook może wkrótce zezwolić na publikację zdjęć bez ocenzurowanych sutków. Rada Nadzorcza firmy Meta zajmująca się moderacją treści zaleciła, aby zmienione zostały zasady dotyczące cenzury zdjęć przedstawiających nagość, tak by uwzględnione w nich zostały również osoby transpłciowe i niebinarne. Rada uchyliła również blokadę zdjęć zamieszczonych na Instagramie, które przedstawiają parę osób transpłciowych z odsłoniętymi klatkami piersiowymi.

Więcej o: