Fiskus w Gliwicach sprzedaje bitcoina. A dokładniej 0,12728813 bitcoina. W aukcji może wziąć udział każdy

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa wystawiła na licytację bitcoiny. Będzie to jedna z pierwszych tego rodzaju aukcji w naszym kraju. W rękach gliwickiego fiskusa znalazło się dokładnie 0,12728813 bitcoina, a cena wywoławcza to nieco ponad 9 tys. złotych.

7 marca 2023 roku w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach odbędzie się nietypowa licytacja. Jej przedmiotem będzie bitcoin, a dokładniej 0,12728813 bitcoina, którego wartość śląska skarbówka oszacowała na 12.703,00 zł.

Zobacz wideo Kryptowaluty mają zmienić nasz świat. Tylko czy na lepsze?
Cena wywoławcza wynosi 9.527,30 zł, co stanowi 75  proc. szacowanej wartości kryptowaluty. Ponieważ licytowana ruchomość ma wartość większą niż 10 tys. zł, osoby biorące udział w licytacji będą musiały wpłacić wadium wysokości 10 proc. wartości szacunkowej, czyli 1.270,30 zł.

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Gliwicach.

Fiskus podkreśla, że choć przedmiot tej aukcji jest dość "wyjątkowy", to jednak sama licytacja będzie przebiegać w standardowy sposób, a udział w niej może wziąć każda zainteresowana osoba po uprzednim wpłaceniu wadium.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w licytacji, mogą sprawdzić "stan ruchomości" pod adresem portfela publicznego: 39bAQ2veaXbiT63zhocMdxCij5DzGFLERh. Fiskus zaznacza, że przekazanie klucza do portfela nastąpi w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach przy ulicy Dubois 16 w obecności pracownika urzędu skarbowego oraz prokuratora.

Kurs bitcoinaKurs bitcoina Investing.com

Bitcoin zanotował lekkie odbicie, ale do rekordów wciąż daleko

Ostatnie miesiące to dla posiadaczy Bitcoina i innych kryptowalut wyjątkowo trudny czas. Od końcówki 2021 roku Bitcoin odnotował kilka fal dużych spadków wartości, przez które wielu inwestorów mogło stracić fortunę.

Wystarczy wspomnieć, że podczas gdy na początku października 2021 roku kryptowaluta przekroczyła barierę 60 tysięcy dolarów, rok później - w listopadzie 2022 roku - jej wartość spadła do "zaledwie" 16 tysięcy dolarów.

Bitcoin zaczął ponownie rosnąć dopiero w styczniu tego roku. Obecnie jest wyceniany na niecałe 23 tysiące dolarów. Mamy więc do czynienia ze znaczącym odbiciem, ale od rekordowych poziomów sprzed ponad roku najsłynniejszą kryptowalutę wciąż dzieli przepaść.

Więcej o: