TikTok wprowadza limit czasu dla nieletnich. Ograniczenia w aplikacji również w Polsce

TikTok wprowadzi niepełnoletnim automatyczne ograniczenie czasu korzystania z platformy. Dzienny limit wyniesie 60 minut. Chińska aplikacja rozszerzy również funkcję tzw. Parowania rodziny.

TikTok ogłosił, że zmiany wejdą w życie w nadchodzących tygodniach. W komunikacie wyjaśniono, że wszystkie konta należące do użytkowników w wieku poniżej 18. roku życia będą miały automatycznie wprowadzony 60-minutowy dzienny limit korzystania z aplikacji.

TikTok wprowadza limit czasu dla dzieci i młodzieży. Aplikacja będzie mieć nowe funkcje

Chińska platforma, ustalając ten automatyczny limit, powołała się na ekspertów z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital. 

"Jeśli limit 60 minut zostanie osiągnięty, nastolatkowie zostaną poproszeni o podanie hasła, aby kontynuować oglądanie, co wymaga od nich podjęcia aktywnej decyzji o przedłużeniu tego czasu" - czytamy. Ponadto wszystkie konta należące do nieletnich będą otrzymywać cotygodniowe powiadomienia z podsumowaniem czasu spędzonego przed ekranem.

Więcej informacji ze świata technologii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejna nowość to przypomnienie o śnie. Użytkownicy będą mogli wybrać, o której godzinie ma pojawić się na ekranie komunikat przypominający o wylogowaniu się z aplikacji.

TikTok rozszerza funkcję "Parowania rodziny"

Chińska platforma wprowadza również nowe narzędzia w funkcji "Parowania rodziny", która pomaga rodzicom i opiekunom monitorować to, co oglądają ich dzieci oraz podopieczni:

  • Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem - opiekunowie będą mogli dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla nastolatka, w tym m.in. wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia. Dzięki temu dorośli mogą skrócić czas aktywności w aplikacji w dni robocze, gdy dziecko chodzi do szkoły, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje;
  • Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem - rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc. Dane będą przydatnym argumentem w czasie rozmów na temat konieczności ograniczenia przez dziecko aktywności online;
  • Wyciszanie powiadomień - TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta należące do użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, a osób w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00;
  • Nowa kontrola treści - opiekunowie będą mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi na TikToku przez nastolatków dzięki nowej metodzie filtrowania filmów za pomocą słów lub hashtagów. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie opracowania i testów, ale wkrótce ma uzupełnić poszerzony pakiet narzędzi w ramach funkcji "Parowania rodziny".
Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]
Więcej o: