Death Stranding za darmo na Epic Games Store. A to tylko pierwsza z niespodzianek

"Death Stranding" można bezpłatnie dodać do swojej biblioteki gier na Epic Games Store. To gra legendarnego twórcy Hideo Kojimy. Epic przygotował też kolejne niespodzianki dla graczy, które niebawem ujawni.

Epic od paru lat nieustannie łokciami rozpycha się na rynku gier. Platforma sprzedaży zachęca graczy do korzystania z niej regularnie udostępniając darmowe gry. Te pojawiają się w internetowym sklepie co czwartek. 

Zobacz wideo Powrót asasynów i horror inspirowany prozą Stephena Kinga. Na jakie gry czekamy w 2023 roku? [TOPtech]

"Death Stranding" za darmo na Epic Games Store

Choć "Death Stranding" na komputery wyszło wcale nie tak dawno, bo w lipcu 2020 roku, to już w grudniu 2022 roku tytuł można było dostać za darmo na Epic Games Store. Wówczas najpewniej przypadkiem udostępniono wersję reżyserską. Jeśli wówczas przeoczyliście tę informację, to mamy dla was dobre wieści.

Niesamowity rekord Nintendo. Sprzedali miliony egzemplarzy tuż po premierze 10 milionów gier w trzy dni. "The Legend of Zelda" blisko rekordu

Od czwartku 18 maja 2023 roku ponownie można dodać "Death Stranding" do swojej biblioteki zupełnie bezpłatnie. Jak zawsze, macie na to tydzień, czyli do 25 maja do godziny 16.59. Tym razem jednak nie popełniono błędu i za darmo dostępna jest jedynie podstawowa wersja gry.

Tytuł wyprodukował legendarny twórca Hideo Kojima najbardziej znany z serii "Metal Gear Solid". "Death Stranding" to opowieść o postapokaliptycznym świecie, w którym kluczowi dla przetrwania są kurierzy. Jako jedyni są w stanie poruszać się między miastami i to właśnie kurier - Sam Bridges - jest głównym bohaterem gry. Choć historia może wydawać się sztampowa, to tylko pozory, bo Kojima nie zawiódł i podszedł do tematu w bardzo oryginalny sposób, tworząc oryginalny świat. Docenili to recenzji i gracze, a gra w wersji na PC ma na Metacritic aż 86 pkt na 100. 

Darmowy Metro:Last Night i kolejne niespodzianki od Epic Games Store

Również na Steamie, największym konkurencie Epic Games Store, znajdziemy za darmo wysokobudżetową grę. Od 18 do 25 maja bezpłatnie można pobrać tam Metro: Last Night Complete Edition. 

Wyciek danych GTA 6 Kiedy zobaczymy GTA 6? Rockstar ma odsłonić karty. Jest potencjalna data

Na Epicu jednak należy spodziewać się kolejnych darmowych hitów w nadchodzących tygodniach. Zazwyczaj rozdawane bezpłatnie tytułu to miej znane produkcje. Z okazji Mega wyprzedaży, które potrwa do 15 czerwca Epic tradycyjnie rozdaje wysokobudżetowe produkcje. Według doniesień w nadchodzącym miesiącu zostaną udostępnione jeszcze trzy gry pokroju "Death Stranding", informują gry-online.pl. 

Więcej o: