PlayStation 5 Slim już w tym roku? Microsoft ujawnił najbliższe plany Sony. Poznaliśmy cenę konsoli

Sony jeszcze w tym roku ma wypuścić na rynek "odchudzoną" wersję konsoli PlayStation 5. Tak wynika z dokumentów sądowych ujawnionych podczas toczącej się batalii prawnej pomiędzy japońską firmą i Microsoftem.

Ważą się losy największego przejęcia w historii branży gier wideo. Na początku 2022 r. Microsoft ogłosił plan kupna spółki Activision Blizzard za kwotę niemal 70 mld dolarów. Ta transakcja wciąż nie doszła jednak do skutku, bo główny rywal Microsoftu na rynku gier, czyli Sony, twierdzi, że uczyniłaby ona z amerykańskiej firmy monopolistę.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

Obecnie przed amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC) toczy się postępowanie, które zdecyduje o losach tej gigantycznej transakcji. Microsoft i Sony już od wielu tygodni przerzucają się argumentami, które mają udowodnić ich racje. 

Efektem ubocznym tej prawnej potyczki jest pojawienie się w przestrzeni publicznej dokumentów, które - w innych okolicznościach - nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Niedawno pisaliśmy o "tajnej" liście Microsoftu producentów i wydawców gier, których przejęcie rozważał (a być może i wciąż rozważa) gigant z Redmond.

PlayStation 5 Slim jeszcze w tym roku? Poznaliśmy cenę konsoli

W tym tygodniu do mediów wyciekły kolejne dokumenty Microsoftu, ale dotyczące najbliższych planów Sony. Dowiadujemy się z nich, że jeszcze w tym roku na rynku ma zadebiutować tańsza i smuklejsza wersja konsoli PlayStation 5. 

PlayStation również sprzedaje tańszą edycję cyfrową za 399,99 dolarów i oczekuje się, że jeszcze w tym roku wypuści na rynek PlayStation 5 Slim w tej samej cenie

- czytamy w dokumencie, którego autorem jest - podkreślmy - Microsoft.

PlayStation 5 SlimPlayStation 5 Slim Dokumenty sądowe (FTC)

Te doniesienia nie powinny być jednak dla nikogo szokiem. Warto przypomnieć, że pod koniec ub. roku serwis Insider Gaming informował o nowej edycji PS5, która miałaby zadebiutować we w okolicach września 2023 roku.

Co ciekawe - jak wynika z ustaleń Iinsider Gaming - urządzenie to miałoby dysponować odłączanym napędem dysków Blu-ray. Klienci mogliby więc kupić tańszą wersję konsoli bez napędu, a w razie potrzeby dokupić napęd w późniejszym czasie. 

Obecnie PlayStation 5 jest sprzedawane w dwóch wersjach. Edycja standardowa (z napędem Blu-ray) kosztuje w Polsce od 2549 zł. Z kolei ceny PlayStation 5 Digital Edition zaczynają się od 2249 złotych.

Więcej o: