Elon Musk pochwalił się gigantycznym "X" na siedzibie Twittera. Baner umieszczono nielegalnie. Jest dochodzenie

Katarzyna Rochowicz
Miasto San Francisco złożyło skargę i wszczęło dochodzenie w sprawie gigantycznego znaku "X", który postawiono na siedzibie Twittera - donosi NBC News. Baner został postawiony bez pozwolenia.

W piątek 28 lipca na szczycie budynku, gdzie znajduje się siedziba Twittera, stanął ogromny znak "X". Ruch ten jest jednym z elementów rebrandingu platformy Elona Muska. 

Kontrowersyjny biznesmen pochwalił się nim w sobotę wieczorem, zamieszczając na swoim profilu w serwisie zdjęcie opatrzone komentarzem: "Nasza siedziba główna w San Francisco dziś wieczorem".

Zobacz wideo Fotowoltaika i upały. Czy zawsze to przepis na sukces? I czy warto ją jeszcze zakładać?

San Francisco. Ogromny znak "X" na siedzibie Twittera postawiono bez pozwolenia

Jak podaje serwis NBC News, miasto San Francisco złożyło skargę i wszczęło dochodzenie w tej sprawie. Miejscy urzędnicy mówią, że umieszczenie liter, symboli lub wzniesienie znaku na szczytach budynków wymaga pozwolenia ze względów projektowych i bezpieczeństwa.

- Wszelkie zastępcze litery lub symbole wymagałyby pozwolenia, aby zapewnić spójność z historycznym charakterem budynku. Trzeba upewnić się, że wszelkie dodatki są bezpiecznie przymocowane do znaku - poinformował Patrick Hannan, rzecznik Departamentu Inspekcji Budowlanej, którego cytuje NBC News. Jak dodał, wniesienie takiego znaku wymaga pozwolenia, a do instalacji znaku "niezbędna jest również weryfikacja i zatwierdzenie planu".

- Miasto otwiera skargę i wszczyna dochodzenie - poinformował Hannan. 

Co więcej,  dziennik "San Francisco Chronicle" donosi, że inspektor budowlany odwiedził budynek w piątek i poprosił o dostęp do dachu. Przedstawiciel X odmówił mu jednak "zapewnienia dostępu, ale wyjaśnił, że konstrukcja jest tymczasowym podświetlanym znakiem przygotowanym na wydarzenie" - wynika z raportu sporządzonego przez inspektora. W sobotę ponownie próbował uzyskać dostęp, jednak "po przybyciu na miejsce najemca ponownie odmówił dostępu".

Znak "X" pojawił się po tym, jak policja w San Francisco powstrzymała w poniedziałek pracowników firmy Elona Muska przed usunięciem dotychczasowego symbolu marki - niebieskiego ptaka. Funkcjonariusze twierdzili, że nie odgrodzono w odpowiedni sposób chodnika taśmą, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. 

Elon Musk zdecydował. Po 17 latach zmienił nazwę i logo Twittera

W poniedziałek 24 lipca w południe Elon Musk oficjalnie zmienił logo i nazwę Twittera. Od teraz serwis społecznościowy nazywa się X. Z dawnych niebieskich odcieni i charakterystycznego ptaka w logo niewiele zostało. Dominuje czerń i wszechobecne litery X, a do platformy kieruje teraz nowa domena - x.com.

To największa zmiana w całej, 17-letniej historii Twittera, który - choć kilkukrotnie zmieniał logotyp - zawsze mocno związany był on z charakterystycznym niebieskim ptakiem.

Więcej o: