Kierowcy "przechytrzyli" Orlen. Znaleźli sposób na tańsze tankowanie bez limitu

Pomysłowość Polaków nie zna granic. Ostatnio przekonał się o tym choćby Orlen. Polski gigant paliwowy uruchomił promocję na tańsze tankowanie. Okazuje się jednak, że wprowadzone przez firmę limity można w łatwy sposób obejść. I to już się dzieje.

Rosnące ceny ceny na stacjach paliw sprawiają, że kierowcy szukają coraz to nowych sposobów, aby choć trochę zaoszczędzić na tankowaniu. Niektóre z sieci oferują zniżki dla swoich klientów, ale te są często uzależnione od zapisania się do okreśłonego programu lojalnościowego.

Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Jedną z takich promocji przygotował Orlen. Osoby tankujące na stacjach tej sieci mogą uzyskać rabat w wysokości 30 gr na litrze benzyny podczas czterech tankowań w miesiącu. Limit pojedynczego tankowania z rabatem to 50 litrów. Warunkiem jest posiadanie karty lojalnościowej Orlen VITAY.

Klienci znaleźli lukę w promocji Orlenu. Tańsze tankowanie bez limitu

Okazuje się jednak, że wprowadzone przez państwowego giganta limity tankowania z rabatem można w bardzo łatwy sposób obejść. Już od jakiegoś czasu na forach internetowych pojawiały się wpisy użytkowników, którzy wyjaśniali, jak tankować na Orlenie taniej bez limitu.

W tym celu wystarczy założyć kilka kont użytkownika Orlen VITAY (wirtualna karta) na różne adresy e-mail, a następnie aktywować na nich rzeczony rabat. Metodę tę sprawdzili m.in. dziennikarze BI.pl i - jak można było się domyślić - działa ona bez zarzutu. Co więcej, okazje się, że do założenia takich dodatkowych kont możemy użyć również tymczasowych adresów e-mail stworzonych na takich serwisach, jak Minute Mail czy też ThrowAwayMail.

Dość łatwo policzyć, że korzystając z tego triku na każdych zatankowanych 200 litrach paliwa (limit miesięczny obejmuje 4 tankowania x 50 litrów) możemy zaoszczędzić 60 zł. Jeśli więc założymy pięć rożnych kont Orlen VITAY i aktywujemy na nich rabat, to kwota ta rośnie do 300 zł.

Co na to sam Orlen? Firma zdecydowanie nie jest zadowolona z tego procederu, czego dowodem może być choćby oświadczenie przesłane serwisowi BI.pl

Zgodnie z regulaminem, zarejestrowany uczestnik programu lojalnościowego VITAY może posiadać w tym samym czasie tylko jedną główną kartę VITAY albo jedną wirtualną kartę VITAY, żeby skorzystać z oferty promocyjnej na stacjach paliw. Naruszenie zasad regulaminu może skutkować wykluczeniem użytkownika z programu.

- czytamy. Firma nie sprecyzowała jednak, w jaki sposób zamierza "polować" na użytkowników, którzy nadużywają promocji na tańsze tankowanie. 

Ceny paliw - wtorek 1 sierpnia 2023 r. Ile zapłacimy na stacjach?

Jak podaje serwis autocentrum.pl, średnie ceny paliw we wtorek 1 sierpnia kształtują się na następujących poziomach:

  • PB95 - 6,44 zł;
  • PB98 - 6,91 zł;
  • ON - 6,25 zł;
  • ON+ - 6,48 zł;
  • LPG - 2,72 zł;

Dobowe wahania cen paliw wynoszą kilka groszy. Ale w ujęciu tygodniowym widać skokowy wzrost cen paliw. Średnio benzyna oraz olej napędowy zdrożały pod koniec zeszłego tygodnia o 10-12 gr. Niektóre stacje wprowadziły jednak bardziej radykalne podwyżki. Ceny rosły o nawet 18-22 gr. 

Jak prognozują analitycy e-petrol - ceny jeszcze wzrosną. Za benzynę PB98 od 31 lipca do 6 sierpnia będziemy płacić 7,13-7,27 zł/l, a za 95-tkę średnio zapłacimy 6,55-6,69 zł/l. W przypadku cen oleju napędowego będziemy świadkami podwyżek do poziomu 6,34-6,47 zł/l.

Musimy liczyć się z tym, że ceny detaliczne wzrosną o kolejne kilka do 10 groszy na litrze

- twierdzi Urszula Cieślak, analityczka Reflex.To efekt wzrostu cen w hurcie. 

Więcej o: