Vectra podzieli się światłowodem. T-Mobile zaciera ręce. Podpisano strategiczną umowę

T-Mobile Polska i Vectra podpisały umowę na hurtowy dostęp do sieci. Pozwoli to pierwszemu z tych operatorów skorzystać z istniejącej już sieci światłowodowej Vectry. T-Mobile szacuje, że dotrze w ten sposób do 4 mln klientów w Polsce.

T-Mobile Polska poinformowała o zawarciu współpracy z Grupą Vectra, która pozwoli operatorowi zapewnić dostęp do internetu w kolejnych domach bez konieczności rozbudowy infrastruktury.

Zobacz wideo Aparat 200 Mpix w smartfonie to suche cyferki i marketingowa ściema? Sprawdzamy [TOPtech]

T-Mobile Polska skorzysta z zasięgu Vectry. 4 mln potencjalnych klientów

Umowa, którą podpisały obie firmy, pozwoli T-Mobile świadczyć dostęp do internetu światłowodowego dla osób mieszkających w miejscach, gdzie swoją infrastrukturę ma już sieć Vectra. Magentowy operator deklaruje, że taki ruch pozwoli zapewnić szybki dostęp do internetu jak największej liczbie klientów w Polsce.

T-Mobile wyliczyło, że porozumienie pozwoli uzyskać dostęp do 4 mln nowych klientów w naszym kraju. To - jak określa operator - kolejny kamień milowy w rozwoju, bo do tej pory sieć światłowodowa T-Mobile docierała do 6 mln klientów. Na to pozwalały umowy z kilkoma firmami, m.inOrange, Światłowód Inwestycje, Nexera i Fiberhost.

Kompleksowa oferta usług dla całego domu to podstawa naszej strategii rozwoju. Dlatego z jednej strony cały czas szukamy nowych rozwiązań, o które będziemy mogli wzbogacić nasze portfolio, ale z drugiej: chcemy rozwijać dostępność naszych usług, żeby jak najwięcej osób mogło cieszyć się najwyższą jakością T-Mobile. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok w tym kierunku. Dzięki umowie z Grupą Vectra sukcesywnie zyskamy dostęp do ok. 4 mln gospodarstw domowych, co znacząco zwiększy liczbę osób, które mogą skorzystać z naszej oferty konwergentnej

- stwierdził Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska cytowany w komunikacie.

Vectra twierdzi natomiast, że umowa z T-Mobile "umacnia pozycję" Vectry jako "kluczowego dostawcy infrastruktury w Polsce". Sieć twierdzi, że współpraca pomoże dalej rozwijać i modernizować infrastrukturę. Jednocześnie Vectra ma nie obawiać się odpływu klientów na rzecz nowego partnera. Jak stwierdziło biuro prasowe Vectry w komentarzu dla serwisu Wirtualnemedia.pl, "na podstawie dotychczasowych doświadczeń", firma uważa, że nie ma takiego zagrożenia. Wartość umowy nie została ujawniona przez żadną ze stron.

Więcej o: