Nie tylko iPhone 15 dostanie USB-C. Apple szykuje jeszcze jedną niespodziankę

Daniel Maikowski
Jak wynika z ustaleń Bloomberga, iPhone 15 nie będzie jedynym urządzeniem Apple, które otrzyma nowe złącze ładowania. Niespodziankę firma zaprezentuje za dwa tygodnie. Dziennikarze portalu dotarli do szczegółów.

12 września odbędzie się jesienna konferencja Apple Special Event, na której firma z Cupertino pokaże swoje sprzętowe nowości. Gwiazdą wieczoru będzie oczywiście iPhone 15, a raczej cztery iPhone'y 15, bo - podobnie jak w ostatnich latach - producent chce wypuścić na rynek cztery modele swojego flagowego urządzenia.

Zobacz wideo Myślałem, że to skok na kasę. Bardzo się pomyliłem. Test słuchawek AirPods Pro 2 [TOPtech]

Jedną z najważniejszych nowości w iPhonie 15 ma być zmiana standardu ładowania z apple'owskiego Lightning na obecne u konkurentów Apple'a USB-C. To pokłosie decyzji Parlamentu Europejskiego, który wymaga, aby wszystkie smartfony sprzedawane na terenie UE począwszy od jesieni 2024 roku były wyposażone właśnie w złącze USB typu C.

Teoretycznie z przejściem na USB-C Apple mógłby poczekać jeszcze rok i wprowadzić tę zmianę wraz z premierą iPhone'a 16. Firma z Cupertino nie chce jednak czekać. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to właśnie iPhone 15 będzie pierwszym smartfonem Apple z portem USB-C.

Czytaj też: iPhone 15 coraz bliżej. Oto wszystko, co o nim wiemy

Nie tylko iPhone 15. Nowe AirPodsy również z USB-C?

Jak wynika z ustaleń Marka Gurmana, dziennikarza Bloomberga, podczas wrześniowej konferencji Apple zaprezentuje odświeżoną wersję słuchawek AirPods, które również zostaną wyposażone w standard USB-C. Póki co, nie wiemy, czy firma z Cupertino po prostu wrzuci swoje słuchawki do nowego etui z USB-C, czy też same AirPods także doczekają się jakichś istotnych zmian.

Otwartym pozostaje również pytanie o to, czy planowana zmiana dotyczy jedynie standardowego modelu AirPodsów, czy też futerał z USB-C pojawi się także w przypadku wariantu AirPods Pro.

Ming-Chi Kuo, analityk i jedno z najlepiej poinformowanych źródeł w tematach związanych z Apple, już w ubiegłym roku zapowiadał pojawienie się słuchawek AirPods z nowym złączem ładowania. Sugerował jednocześnie, że będziemy mieć tu jedynie do czynienia z lekkim odświeżeniem serii, a nowa generacja AirPodsów trafi do sprzedaży dopiero na przełomie 2024 i 2025 roku.

iPhone 15 już 12 września. Apple rozsyła zaproszenia

"Wonderlust" - takim hasłem reklamowana jest wrześniowa konferencja Apple. Firma wysłała właśnie zaproszenia na jesienny Apple Special Event do wybranych dziennikarzy. Premiera nowych iPhone'ów odbywa się zazwyczaj jesienią - w drugi wtorek września. Nie inaczej jest w tym roku - iPhone 15 zostanie zaprezentowany 12 września o godzinie 19.00 czasu polskiego.

Relację z tego wydarzenia - jak co roku - będziecie mogli śledzić na Next.gazeta.pl. Zapraszamy!

Więcej o: