InPost zapowiada podwyżkę cen usług dla Allegro. Znów będzie dwucyfrowa?

InPost od listopada wprowadzi podwyżkę cen usług dla Allegro - zapowiedział prezes spółki Rafał Brzoska. Ostatnia podwyżka miała miejsce w listopadzie 2022 roku.
Zobacz wideo Aparat 200 Mpix w smartfonie to suche cyferki i marketingowa ściema? Sprawdzamy [TOPtech]

- Mamy 7-letni kontrakt, który zawiera element zmiany ceny, co następuje w listopadzie - mówił Rafał Brzoska podczas telekonferencji dla analityków, cytowany za PAP, gdy został zapytany o podwyżkę cen usług InPostu dla Allegro. Tłumaczył, że inflacja i wzrost kosztów pracy to są dwa czynniki, które determinują skalę zmiany cen usług. Przy ostatniej podwyżce w listopadzie ubiegłego roku InPost podniósł ceny usług dla Allegro o 12 proc.

InPost pokazał wyniki finansowe

Grupa InPost przekazała w środę podczas konferencji prasowej wyniki finansowe za II kwartał 2023 r. W zaprezentowanych danych wynika, że spółka kontynuowała wzrost wolumenów, przychodów oraz zysków. Przychody w II kwartale wzrosły o 26 proc. r/r, osiągając 2 140,5 mln zł, skorygowany wskaźnik EBITDA zwiększył się o 35 proc. r/r, osiągając wartość 690,1 mln zł, natomiast wolumen obsłużonych przesyłek wzrósł w drugim kwartale o 19 proc. r/r, sięgając 214,7 mln sztuk.

Grupa InPost w II kwartale dynamicznie rozwijała również własną sieć Paczkomatów. Na koniec czerwca 2023 r. w Polsce było 20 652 tych urządzeń, w Wielkiej Brytanii 5 403, we Francji 3 585, a we Włoszech 1 359. Ogółem liczba Paczkomatów na koniec kwartału wynosiła 31 443 i była wyższa o 30 proc. r/r. - W kolejnych kwartałach nadal będziemy rozwijać naszą sieć, umacniać pozycję rynkową oraz dążyć do dalszej poprawy rentowności na wszystkich kluczowych rynkach - mówił założyciel i prezes zarządu InPost Rafał Brzoska.

Więcej o: