Mapy Google pogubiły użytkowników. Nie zdziw się, jeśli wylądujesz w Australii

Według doniesień, Mapy Google zmagają się z dziwnym błędem. Po otwarciu aplikacja wskazuje, że użytkownik znajduje się w przypadkowym miejscu, często w zupełnie innej części świata niż ta, w której rzeczywiście jest. Niektórych Mapy próbują z kolei zawieźć do losowego miasta.

Nieznany błąd sprawił, że Mapy Google zaczęły pokazywać niektórym użytkownikom zaskakującą, często zupełnie przypadkową lokalizację. Internauci skarżą się, że Mapy czasami "widzą" ich w zupełnie innej części świata.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

Dziwny błąd Map Google. Myślą, że jesteś tam, gdzie cię nie ma

O problemach, które mają występować tylko u niektórych użytkowników, powiadomił serwis DealNTech. Jak pisze, Mapy u części użytkowników po każdym otwarciu aplikacji wyświetlają losową, często zupełnie przypadkową lokalizację, która rzecz jasna nie pokrywa się z prawdziwym położeniem telefonu lub komputera.

Dopiero wielokrotne próby ręcznego wymuszenia ustawienia lokalizacji u części osób kończyły się powodzeniem. U innych pomagało jedynie wyczyszczenie danych aplikacji lub wyczyszczenie plików cookies w przeglądarce. W każdym przypadku Mapy prowadziły jednak do frustrujących sytuacji. Jak pisze serwis, takie historie zalały w ostatnim czasie fora internetowe i media społecznościowe.

Jakby tego było, część użytkowników w ostatnim czasie skarżyło się na inny problem Map Google. Usługa dość niespodziewanie zmieniała miejsce docelowe i kierowała do losowego miejsca na świecie. Pewien Filipińczyk cytowany przez DealNTech twierdzi, że za każdym razem, gdy chce skorzystać z nawigacji w Google Maps, usługa prowadzi go do miasta Waszyngton. Mapy najwyraźniej nie przejmują się obecnością Pacyfiku po drodze z Filipin do USA i pokazują, że kierowca dotrze na miejsce za około 24 godziny.

Jak wynika z doniesień, problemy z Mapami pojawiły się około dwa tygodnie temu i występują tylko u nielicznych użytkowników. Nie jest jasne, od czego zależy występowanie problemów i co jest ich przyczyną. Z wykazu prac nie wynika też, jakoby Google opracowywało poprawkę dla swoich Map. DealNTech radzi, aby w razie problemów skorzystać z Map w przeglądarce ustawionej na tryb incognito.

Więcej o: