Clout MMA na celowniku UOKiK. Ponad 170 skarg na niedziałające transmisje walk

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie serwisu streamingowego Clout MMA. Powodem są liczne skargi, które wpływają do urzędu. Klienci skarżą się, że nie mogli obejrzeć transmisji z gali, mimo że wykupili dostęp.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów tłumaczy, że od początku bieżącego roku na serwis streamingowy Clout MMA wpłynęło już ponad 170 skarg. Urząd uznał, że konieczne jest wszczęcie postępowania wyjaśniającego w tych sprawach.

Zobacz wideo Zbyt wielki, by upaść. iPad Pro (2022) to wydajnościowa bestia, którą trudno okiełznać [TOPtech]

Będzie kara dla Clout MMA? Ponad 170 skarg na niedziałające transmisje

Jak pisze UOKiK, klienci skarżą się przede wszystkim na brak możliwości obejrzenia transmisji z gal, pomimo wykupienia odpowiedniego dostępu, a także posiadania sprawnego sprzętu i łącza internetowego. Najnowsza fala zgłoszeń wpłynęła do urzędu po 28 października, czyli po jednej z gal walk organizowanych przez Clout MMA, którą można było oglądać wyłącznie na oficjalnej platformie streamingowej organizatora.

Część klientów, którzy zwrócili się do UOKiK-u, tłumaczyło, że w ogóle nie udało im się uruchomić transmisji z wydarzenia. Ci, którym się to udało, mieli jednak problemy. Transmisja wyłączała się lub nie można było jej wznowić, a w niektórych przypadkach zanikał obraz lub dźwięk. UOKiK wskazuje, że z głoszeń wynika, że wina leży po stronie organizatora, a problemy powtarzają się, bo klienci skarżyli się na nie również w sierpniu 2023 roku.

Transmisje wydarzeń na żywo przyciągają wielu fanów. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na wprowadzenie tego typu usług do swojej oferty, to musi posiadać kluczową w procesie streamingu infrastrukturę techniczną, tak by być w stanie świadczyć deklarowany poziom serwisu. To na przedsiębiorcy spoczywa odpowiedzialność za jakość usługi i obowiązek rekompensaty w przypadkach awarii

- stwierdził Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny w komunikacie.

Urząd zaznacza też, że część skarg dotyczy problemów z wysłaniem formularza reklamacyjnego po nieudanym seansie. Jedno ze zgłoszeń przekazano z kolei do Krajowej Administracji Skarbowej w związku z podejrzeniem, że "osoba małoletnia uczestniczyła w promocji hazardu" podczas wydarzenia. UOKiK będzie teraz zbierał i analizował materiały w tej sprawie i jeśli zarzuty się potwierdzą, wszczęte zostanie postępowanie "wobec konkretnych podmiotów" - pisze urząd. Grozi im kara do wysokości 10 procent obrotu.

Sport.pl donosi, że Clout MMA zaoferowało niezadowolonym kibicom zwrot pieniędzy lub darmowy dostęp do jednej z kolejnych gal w ciągu najbliższych miesięcy. Organizator nie odniósł się jednak do samej decyzji UOKiK-u.

Więcej o: