Jak pobrać/zaktualizować sterowniki do karty graficznej?

Chcesz zaktualizować sterowniki swojej karty graficznej, lecz nie wiesz jak? Z nami się nie zgubisz, wyjaśnimy wszystko krok po kroku.

Pobieranie sterowników dla kart AMD Radeon (dawniej ATI Radeon):

1. Wchodzimy na stronę: http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

2. Wybieramy, w zależności od naszej konfiguracji, odpowiednie wartości:

punkt 1. - Desktop Graphics, zaznaczamy tę opcję jeżeli mamy komputer stacjonarny; - Notebook Graphics, zaznaczamy tę opcję jeżeli mamy komputer przenośny (notebooka, laptopa);

punkt 2. wybieramy serię naszej karty graficznej, jest to zazwyczaj jedna z pierwszych cyfr w nazwie np. HD 5650 - wybierzemy Radeon HD Series, X1050 - wybierzemy Radeon X Series, 9800 - wybierzemy Radeon 9xxx series;

punkt 3. wybieramy konkretny numer serii naszej karty graficznej;

punkt 4. zaznaczamy jakiego używamy systemu operacyjnego;

3. Klikamy na okienko Display Results.

4. Zostaniemy przeniesieni do strony z której możemy pobrać najnowszą wersję sterowników graficznych do naszej konkretnej karty.

5. Pobieramy je klikając na przycisk Download , po pobraniu instalujemy je, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie instalatora.

Pobieranie sterowników dla kart Nvidia GeForce:

1. Wchodzimy na stronę: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

2. Wybieramy, w zależności od naszej konfiguracji, odpowiednie wartości:

Typ Produktu: wybieramy GeForce, lub ION w przypadku gdy posiadamy kartę tego gatunku.

Seria Produktu: wybieramy serię naszej karty graficznej, serii odpowiada pierwsza cyfra nazwy karty np. GeForce GTX460 to GeForce 400 Series itd.

Rodzina Produktu: zaznaczamy konkretny posiadany przez nas model.

System operacyjny: wybieramy posiadany przez nas system operacyjny, należy zwrócić uwagę na to, czy jest on 32 czy 64-bitowy.

Język: oczywiście wybieramy polski, chyba że posiadany przez nas system nie jest w j. polskim, wtedy dokonujemy wyboru innego języka.

3. Zostaniemy przeniesieni do strony ze sterownikami dla naszej konfiguracji, klikamy na przycisk Pobierz, następnie potwierdzamy pobieranie, dzięki czemu sterowniki zaczną się pobierać na nasz dysk.

4. Po pobraniu instalujemy je, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie instalatora.

Więcej o: