System: Windows 98/2000/XP/Vista/7
Licencja: darmowa
TweetDeck jest naprawdę niewielki, więc nie zajmie dużo zasobów systemowych, również instalacja potrzebuje zaledwie kilkudziesięciu megabajtów naszego dysku twardego. Zresztą ta ostatnia przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie. Wszystko to sprawia, że program możemy sprawdzić także na słabszych komputerach czy laptopach.
Co otrzymujemy po instalacji programu? Przede wszystkim znika konieczność logowania się na serwis poprzez stronę internetową. Dostajemy możliwość wyjątkowo prostego śledzenia wszystkich interesujących nas wpisów. Na to ostatnie ma wpływ kilka istotnych czynników.
Po pierwsze - mamy możliwość podzielenia tweetów konkretnych osób czy wszystkiego, co śledzimy na osobne kolumny. To znacznie usprawnia czytelność i pozwala łatwiej sprawdzić, co i kiedy zostało napisane. Ponadto - możemy mieć osobno tradycyjny Timeline, a osobno wspomniane wpisy np. ulubionego aktora czy serwisu internetowego.
Po drugie - wszystkich, za którymi podążamy możemy podzielić tematycznie, np. muzyka, film, gry wideo i tak dalej. To spore ułatwienie, jeśli mamy kilka zainteresowań związanych z konkretną branżą i chcemy dostawać informacje na jej temat w osobnej kolumnie.
Po trzecie - wysyłanie własnych tweetów, prywatnych wiadomości czy odpowiadanie na wpisy innych jest wyjątkowo proste, podobnie jak tzw. retweety. Nie inaczej wygląda to gdy chcemy zablokować jakiegoś użytkownika czy też zgłosić wpis jako niedozwolony.
Ponadto, możliwości konfiguracyjne programu są naprawdę spore. Nie tylko mamy możliwość dowolnej konfiguracji wspomnianych kolumn czy tworzenia list, ale też zintegrowania aplikacji z Facebookiem czy też wybrania, aby program informował nas dźwiękiem o nowych wydarzeniach.
Minusem jest na pewno brak polskiej wersji językowej, jednakże nie jest to dużym problemem. Niestety, gorzej wygląda fakt zubożenia najnowszej wersji programu. Obecnie nie mamy już możliwości wysyłania wpisów dłuższych niż 140 znaków - czyli tyle, ile domyślnie oferuje Twitter - wcześniej program po prostu łączył nasze tweety. Tym samym spore grono osób używających aplikacji na co dzień zdecydowało się pozostać z poprzednią wersją.
Podsumowując, TweetDeck to propozycja dla tych, którzy stale korzystają z Twittera i chcieliby mieć możliwość sprawdzania wpisów wszystkich, za którymi podążają, w nieco bardziej zorganizowany sposób.
Podsumowanie:
+ łatwość instalacji i użytkowania;
+ mały rozmiar;
+ duże możliwości konfiguracyjne;
- brak polskiej wersji językowej;
- brak możliwości wysyłania wpisów dłuższych niż 140 znaków w nowej wersji.
Program TweetDeck pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl