Google ogranicza dostęp do rozszerzeń dla Chrome

Nadchodzą zmiany dotyczące możliwości pobierania rozszerzeń do popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome. Okazuje się, że większość dodatków będzie musiała być pobierana z oficjalnego sklepu Google Web Store. Ruch ten jest kolejnym krokiem Google, w celu minimalizowania potencjalnych zagrożeń, wynikających z instalowania niepewnych dodatków do przeglądarki internetowej.

Według oficjalnego oświadczenia ma to zagwarantować użytkownikom pewność, że rozszerzenia które są pobierane będą na pewno działały. Takie działanie powinno poprawić jakość głównego produktu, czyli przeglądarki Chrome . Google tłumaczy, iż zmiana ta ogranicza możliwość nadużyć, ewentualnych ataków hakerów jak również działania złośliwego oprogramowania. Uzasadnieniem jest stwierdzenie, że wprowadzone ograniczenia w znaczny sposób minimalizują pytania użytkowników dotyczące możliwości odinstalowania danego rozszerzenia.

Google wciąż będzie zezwalał na instalację lokalną dodatków, ale głównie w celach deweloperskich. Dodatkowo pojawi się również tak zwana instalacja "inline", gdzie to użytkownik będzie mógł pobrać rozszerzenie z innej strony internetowej, z tym, że link będzie prowadził bezpośrednio do oficjalnego Google Web Store .

Przeglądarkę Google Chrome możecie pobrać z naszego serwisu pod tym linkiem.

Więcej o: