Wiedźmin 3: problem z instalacją z płyty, błąd-10 odczytu pliku

Niektóre egzemplarze pudełkowego wydania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon mają problem z jakością płyty DVD nr 2.

Jak rozwiązać problem z płytą DVD nr 2 w Wiedźminie 3?

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC został wydany na 4 płytach DVD. Jako, że płyty są dwuwarstwowe (istnieje również podejrzenie o wadę produkcyjną płyt) niektóre odtwarzacze DVD mogą mieć z nimi problemy. Warto więc przy wystąpieniu błędu wysunąć płytę z napędu, sprawdzić czy nie ma na niej zabrudzeń, ewentualnie przetrzeć ją delikatną szmatką, a następnie włożyć ją ponownie do napędu DVD i dać jej się "rozkręcić". Następnie możemy spróbować ponownie uruchomić dalszy etap instalacji Wiedźmina 3.

Rozwiązanie problemu z błędną instalacją Wiedźmina 3

Jeśli błąd ponownie wystąpi można spróbować zgrać zawartość płyty za pomocą eksploratora plików na dysk naszego komputera. Po prostu kliknij w "Mój komputer" na napęd z konkretną płytą, a następnie prawym przyciskiem myszy wybierz "Kopiuj" i wklej jej zawartość na dysk twardy.

Jeśli podczas procesu kopiowania wystąpi błąd zgrywania z płyty, możemy spróbować jeszcze raz przeczyścić płytę i ponownie dokonać kopiowania na dysk twardy, bądź sprawdzić na innym napędzie DVD, czy komputerze, czy płytę da się zgrać i skopiowane w tym procesie dane przenieść na nasz komputer, np. za pomocą pamięci zewnętrznej pendrive.

GOG Galaxy

Ominięcie problemu z płytą DVD - pobranie cyfrowej kopii gry Wiedźmin 3

W każdym pudełku z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon dla PC zawarto klucz (CD-KEY), do aktywacji gry w usłudze GOG.com. Dzięki temu możemy zarejestrować ten klucz, wchodząc pod adres gog.com/redeem (wcześniej musimy dokonać zalogowania się na stronie GOG.com, założenie konta w usłudze jest darmowe ). Aktywowanie klucza na naszym koncie spowoduje dodanie cyfrowej kopii gry Wiedźmin 3: Dziki Gon do naszej biblioteki, dzięki czemu będziemy mogli pobrać wszystkie pliki z grą na nasz komputer.

Jako, że gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zajmuje ok. 26GB należy przygotować się na dosyć długi czas pobierania wszystkich plików instalatora, jeśli posiadamy wolne łącze internetowe.

Grę, po dokonaniu aktywacji na stronie GOG.com, możemy również pobrać za pomocą klienta GOG Galaxy ( dostępny do pobrania tutaj ), który podobnie jak Steam, czy Origin, pozwala na zarządzanie naszą całą cyfrową biblioteką w tej usłudze, dzięki czemu pobierzemy z jego pomocą grę Wiedźmin 3, znacznie szybciej i wygodniej, niż gdybyśmy skorzystali z opcji pobierania jej przez stronę internetową. GOG Galaxy pozwala na zatrzymywanie i wznawianie pobierania gier, dzięki czemu nie będziemy musieli pobierać wszystkich plików gry za jednym razem.

Więcej o: