Najlepsze darmowe gry wieloosobowe na gorący sezon letni

Sezon ogórkowy trwa w najlepsze. Na sklepowych półkach rzadko pojawiają się nowości ze świata gier. A może by tak sprawdzić w akcji darmowe, wieloosobowe gry z którymi można poznać ze znajomymi i osobami z całego świata?

Przedstawione przez nas poniżej gry free-to-play to esencja grywalności i rozrywki, która płynie z gier wieloosobowych. Twórcy tworząc gry tego typu często mają na uwadze motto "easy to learn, hard to master" (łatwe do nauczenia, trudniejsze do osiągnięcia mistrzostwa), dzięki czemu każdy gracz, niezależnie od jego poziomu zaawansowania jest w stanie wsiąknąć na długie godziny w niesamowite, odległe światy.

Większość gier tego typu posiada również niewygórowane wymagania sprzętowe, dzięki czemu powinniśmy móc uruchomić każdą z tych gier nawet na leciwych konfiguracjach sprzętowych (niezależnie od tego czy posiadamy komputer stacjonarny, czy laptopa).

Hearthstone - Heroes of Warcraft

Hearthstone - Heroes of Warcraft

Hearthstone - Heroes of Warcraft to gra karciana stworzona przez firmę Blizzard. Co turę dobiera się na rękę karty z ograniczonej puli i od kolejności zagrywania tych kart i oczywiście reagowania na poczynania przeciwnika zależy zwycięstwo w danym pojedynku.

W Hearthstone pojedynkują się zawsze dwaj bohaterowie. Zgodnie z liczbą klas postaci dostępnych w Word of Warcraft do wyboru jest ich dziewięciu. Poczynając od Kapłana (Priest), a kończąc na Czarnoksiężniku (Warlock). Moc bohaterów w zakresie zdolności do zagrywania kart rośnie proporcjonalnie do upływu czasu (równo dla obu graczy/bohaterów).

Hearthstone czerpie garściami ze świata Warcrafta. Przez stół przewijają się więc nie tylko wszyscy najważniejsi bohaterowie, ale też pospolite potwory, które mogliście spotkać w którejś z gier serii, a zdążyliście już o nich zapomnieć. Pieczołowicie budowany i wciąż rozwijany świat daje więc dostęp do ogromnego wachlarza nie tylko postaci, ale też potworów, czarów, zdolności czy nawet broni, które Blizzardowi umiejętnie udało się przenieść w realia nowej gry.

Hearthstone - Heroes of Warcraft - pobierz tutaj

Counter-Strike Nexon: Zombies

Counter-Strike Nexon: Zombies

Counter-Strike Nexon: Zombies to strzelanina pierwszoosobowa oparta na kultowej marce stworzonej przez studio Valve.

Każdy przeciwnik-zombie w  Counter-Strike Nexon: Zombies to niebezpieczne starcie. Gra oferuje starcia przeciwko hordom nieumarłym o różnych właściwościach, a także możliwość gry nieumarłym w trybie PvP.

Counter-Strike Nexon: Zombies możemy zmierzyć się z przeciwnikami na ponad 50 mapach. Gra oferuje tryby rozgrywki zarówno PvE (Player vs Everyone - gracz kontra wszyscy), jak i PvP (Player vs Player - gracz kontra gracz). Prócz standardowych trybów gra oferuje specjalne tryby stworzone na potrzeby jej społeczności, w tym tryb bestii, tryb bazooki, czy piłki nożnej.

Dla weteranów klasycznego counter-Strike'a twórcy przygotowali tryby rozbrajania bomby i ratowania zakładników, a także jedne z najsławniejszych map z oryginału.

Counter-Strike Nexon: Zombies - pobierz tutaj

Dota 2

DOTA 2

Dota 2 jest darmową grą akcji i strategii w której rywalizujemy z innymi graczami. Każdy gracz wybiera postać z wielkiej puli herosów, po czym tworzą dwie drużyny po pięciu, walcząc ze sobą o dominację na polu walki i zniszczenie bazy wroga.

Dota 2 jest grą nieskończonych możliwości strategicznych. Każdy z bohaterów z pokaźnej puli posiada wyjątkowe umiejętności, które w połączeniu z unikalnymi umiejętnościami swych sojuszników mogą tworzyć niespodziewane rezultaty, zapewniające, że żadne dwie rozgrywki nie będą takie same. Jest to jeden z powodów dla których fenomen Doty kontynuuje swą ekspansję.

Dota 2 - pobierz tutaj

League of Legends

League of Legends

League of Legends to szybka, przepełniona rywalizacją gra,która przetestuje sprawność palców i umysłu gracza. Pozwala stać się potężnym Przywoływaczem i wzywać odważnych bohaterów, by walczyli za nas na Fields of Justice.

W League of Legends możemy wybrać spomiędzy ponad 100 wyjątkowych postaci i walczyć na arenach 5v5 i 3v3 w niesamowitym, stylizowanym świecie.

League of Legends - pobierz tutaj

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Team Fortress 2 to klasyczna strzelanina, w której gracze muszą między sobą dobrze współpracować.

Niezależnie od stylu i doświadczenia graczy Team Fortress 2 oferuje im odpowiednią postać. Szczegółowe treningi oraz tryb praktyki offline pomogą w rozwinięciu umiejętności przed wskoczeniem do jednego z wielu w TF2 trybów gry, m.in. Zdobądź Flagę, Punkty Kontrolne, Ładunek, Arena, Król Wzgórza oraz wiele innych.

W Team Fortress 2 istnieją setki rodzajów broni, przedmiotów oraz innych przedmiotów do zebrania, wytworzenia, zakupienia oraz handlu. Gra pozwala na dopracowanie ulubionej klasy, by dopasować ją do stylu gry oraz osobistego smaku.

Team Fortress 2 - pobierz tutaj

Path of Exile

Path of Exile

Path of Exile to darmowa gra hack'n'slash z elementami RPG osadzona w mrocznym świecie fantasy Wraeclast. Swoim wyglądem i rozgrywkę przypomina Diablo, lecz po zgłębieniu się w rozgrywkę gracze szybko zobaczą różnicę - i to na lepsze.

Path of Exile bez wątpienia wyróżnia ogromnie rozbudowany system umiejętności pasywnych, który pozwala rozwijać bohatera w bardzo różny sposób. A także nabywanie nowych umiejętności aktywnych nie poprzez ich wybieranie z drzewka, a osadzanie w broni kryształów (które można potem wyjąć).

Path of Exile w rozgrywce całkowicie rezygnuje ze złota - w zamian dostajemy różnego rodzaju zwoje lub magiczne kamienie, które pozwalają zmieniać właściwości naszego uzbrojenia lub mogą być przeznaczone na zakup innego.

Path of Exile - pobierz tutaj

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm to sieciowa gra typu MOBA, stworzona przez studio Blizzard Entertainment, w której gracze mają okazje zagrać jedną z postaci z różnych uniwersów stworzonych przez Blizzarda.

Heroes of the Storm łączy w sobie uniwersum Diablo, Starfcrafta i Warcrafta, więc nie powinno być dla nas zaskoczeniem kiedy zobaczymy w grze pana zła Diablo przemierzającego mapę na tęczowym jednorożcu.

Każde sieciowe starcie w  Heroes of the Storm to inne, wyjątkowe wyzwanie. Sieciowe potyczki mogą być dynamicznie zmieniane na korzyść jednej lub drugiej drużyny, poprzez wyzwania np. widmowych statków piratów, kapryśnego Kruczego Władcy, czy olbrzymich cmentarnych golemów. Dzięki temu bohaterowie nie tylko muszą zwracać uwagę na poczynania przeciwnej drużyny, ale również dostosować strategię do określonych warunków pola walki.

Heroes of the Storm - pobierz tutaj

Warframe

Warframe

Warframe to kooperacyjna gra z rozgrywką trzecioosobową osadzona w uniwersum science-fiction. Warframe posiada kilka trybów rozgrywki, a jednym z nich jest walka ze znajomymi przeciwko hordom przeciwników.

Warframe pozwala także walczyć z innymi graczami na tzw. arenach "Dojo". Tam gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności w walce.

Warframe - pobierz tutaj

Dirty Bomb

Dirty Bomb

Dirty Bomb to wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa z naciskiem na umiejętności graczy (skill) i super-szybkie reagowanie na otoczenie.

Dirty Bomb nie posiada żadnych systemów asystujących celowanie - w tej grze liczą się głównie umiejętności graczy i gra zespołowa.

Dirty Bomb umieszczone jest w post-apokaliptycznym Londynie bez prawa i jakiegokolwiek porządku. W grze możemy jedynie liczyć na towarzyszy z naszego zespołu, lub samotnie zginąć na polu walki.

Dirty Bomb - pobierz tutaj

Trove

TroveTrove Trove Trove

Trove to szalona gra akcji z elementami sandboxa, wzbogacona o rozgrywkę wieloosobową MMO. Trove to możliwość gry razem z naszymi znajomymi, przeżywanie starć z potworami, czy innymi graczami, rozbudowany crafting przedmiotów, zwiedzanie rozległych krain i głębokich lochów.

Trove oferuje możliwość wcielenia się w jedną z klas postaci jak Knight, Gunslinger, Ice Sage, Dracolyte, Pirate-with-a-parrot. Gra pozwala nam zdobywać kolejne poziomy doświadczenia dzięki naszym dokonaniom, a to prowadzi do zdobywania nowych umiejętności i rozwoju noszonego przez naszą postać uzbrojenia.

W Trove mamy możliwość stworzenia własnego zamku - cegła po cegle. W nim będziemy mogli przechowywać zebrane przez nas skarby, kostiumy, dekoracje, przepisy, surowce do tworzenia przedmiotów i wiele, wiele innych.

Trove - pobierz tutaj

Clicker Heroes

Clicker Heroes

W Clicker Heroes musimy klikając na przeciwników pokonywać ich kolejne odsłony.

Rozgrywka w Clicker Heroes z pozoru banalna, zamienia się w uzależniające klikanie i pokonywanie kolejnych etapów. Za zebrane z poległych potworów złoto, możemy rozwijać naszego bohatera lub jeśli osiągniemy odpowiednio dużo złota - wynająć kolejnych.

Clicker Heroes to idealna propozycja na zabicie nudy. Wystarczy tylko kliknąć... a potem znowu kliknąć, klik, klik, klik.

Clicker Heroes - pobierz tutaj

Może znacie jakieś gry typu Free-to-Play godne polecenia, które nie zmieściły się w naszym zestawieniu i gorąco chcielibyście dać znać innym użytkownikom o ich istnieniu? A może chcecie po prostu podzielić się wrażeniami z jednej z gier zawartych w naszym tekście? Dajcie nam znać w komentarzach.

Więcej o: