Nowy głos FIFA 16

Jak co roku EA wprowadza do swojej gry piłkarskiej drobne zmiany i innowacje. W tym razem usłyszymy je w naszych głośnikach i słuchawkach.

Mamy wrzesień, więc jak co roku fani wirtualnej kopanki od Electronic Arts zaczynają żyć wydaniem kolejnej odsłony serii FIFA. W tegorocznej odsłonie, po raz pierwszy odkąd w 2005 roku - razem z FIFA06 - pojawił się polski komentarz Włodzimierza Szaranowicza i Dariusza Szpakowskiego doszło do zmiany w kabinie komentatorskiej. Tym razem Włodzimierza Szaranowicza zastępuje Jacek Laskowski.

 

Jacek Laskowski jest komentatorem sportowym od blisko 25 lat. W tym czasie relacjonował wydarzenia sportowe na antenach TVP, Canal+ czy Eurosportu, w tym Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata i Europy, oraz Ekstraklasę, hiszpańską La Liga i Ligę Mistrzów. Drugi z komentatorów - Dariusz Szpakowski - jest doskonale znany fanom serii, w której użycza swego głosu już od 10 lat.

 

Przygotowania do tegorocznej edycji były wyjątkowo pracochłonne - obaj panowie spędzili w studiu 40 dni nagrywając od początku ponad 43 tysiące kwestii dialogowych i 8 tysięcy nazwisk piłkarzy. Wymagała tego nie tylko zmiana komentatora - w FIFIE 16 wykorzystano zupełnie nowe algorytmy dopasowujące relację do wydarzeń na wirtualnej murawie.

 

FIFA 16 pojawi się na wszystkich wiodących platformach już 25 września. W przyszłym tygodniu otrzymamy wersję demonstracyjną, w której zagramy 10 klubami oraz kobiecymi reprezentacjami Niemiec i USA.

Sprawdź także:

- Demo FIFA 15 do pobrania dla PC ;

- FIFA 14 dla systemu Windows 8 ;

- FIFA Ultimate Team .

Więcej o: