Painkiller Hell & Damnation: zacina się, jak zwiększyć wydajność, fps? Poradnik

Painkiller Hell & Damnation to remake pierwszej odsłony Painkillera wraz z dodatkiem Battle out of Hell. Nowa gra, to także nowy silnik graficzny w tym przypadku jest to Unreal Engine 3, który jest bardzo elastyczny jeżeli chodzi o ustawienia graficzne i na odpowiednich ustawieniach powinien działać nawet na starszych sprzętach.

Jeżeli gra sprawia Wam problemy z wydajnością, lub jeśli chcecie maksymalnie zwiększyć komfort z gry, przedstawiamy kilka przygotowanych przez nas porad, które powinny pomóc.

1. Zmniejszenie wszystkich opcji niekoniecznie zwiększy wydajność, a na pewno pogorszy jakość grafiki.

Painkiller Hell & Damnation posiada bardzo szczegółowe menu zmiany opcji graficznych, dlatego warto się nim pobawić i sprawdzić przy jakich parametrach otrzymamy najlepsze rezultaty.

Jeżeli chcielibyście otrzymać najwyższą płynność rozgrywki warto wyłączyć lub zmniejszyć takie parametry jak: jakość cieni, jakość geometrii, jakość oświetlenia, jakość efektów, jakość postprocesu. To właśnie te opcje dodają grze swojej świetności wizualnej, lecz mogą także powodować "lekką czkawkę" dla starszych kart graficznych.

Wszystkie parametry opcji graficznych, które posiadają suwaki, możemy ustawić od bardzo niskich, przez niskie, średnie, wysokie, aż do bardzo wysokich.

Painkiller - opcje graficznePainkiller - opcje graficzne Painkiller - opcje graficzne Painkiller - opcje graficzne

W przypadku gdy nie chcecie mieć ograniczenia w ilości wyświetlanych klatek na sekundę do 60, możecie wyłączyć opcję Synchronizacja Pionowa. Wyłączenie tej opcji powinno dodać średnio od 5 do 20 klatek na sekundę więcej do wydajności, lecz na ekranie może pojawić się za to tzw. screen-tearing.

Oczywiście jeśli zmniejszenie powyższych parametrów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów możemy wyłączyć pozostałe opcje graficzne, aby uzyskać optymalną płynność działania gry.

The Farm 51

2. Rozdzielczość ekranu.

Im większa, tym więcej szczegółów na ekranie, ale i mniejsza wydajność. Warto pobawić się ustawieniami rozdzielczości i wybrać taką która najbardziej nam będzie odpowiadać, zarówno pod względem wydajności, jak i jakości.

Naturalnie ustawienie rozdzielczości na domyślną naszego monitora przyniesie najlepsze rezultaty pod względem ostrości i jakości obrazu, lecz zmniejszenie tego o jeden stopień np. z 1920x1080 na 1680x1050, może przynieść nam duże zoptymalizowanie gry, niewielkim kosztem ostrości.

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.

Bardzo często przyczyną obniżonej wydajności jest posiadanie starych sterowników do karty graficznej. Najnowsze sterowniki do kart  NVIDIA Geforce możecie pobrać tutaj , a do  AMD Radeon tutaj .

The Farm 51

4. Wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje otwarte w tle.

Przeglądarka internetowa, czy odtwarzacz multimedialny - aplikacje te zużywają dostępną pulę pamięci i obciążają procesor, jednocześnie zmniejszając dostępne zasoby dla gry.

5. Jeśli powyższe punkty nie pomogły, można spróbować usunąć i zainstalować grę jeszcze raz.

Być może jeden ze składników został źle zainstalowany, został nieumyślnie zmieniony, lub go brakuje, co może powodować obniżenie wydajności gry.

Sprawdź także: - demo gry Painkiller Hell & Damnation na PC ; - spolszczenie do gry Painkiller Hell & Damnation ; - demo pierwszej, klasycznej odsłony Painkillera .

Więcej o: