E3 2016: co, gdzie, kiedy i jak? Daty konferencji i rozpoczęcia targów gier

Kolejna edycja targów gier E3 w Los Angeles przed nami. 12 czerwca startuje prawdziwe święto graczy. Kiedy możemy spodziewać się konferencji gigantów wydawniczych i czego możemy oczekiwać?

Targi E3 2016 odbędą się w dniach 14-16 czerwca 2016 w Los Angeles Convention Center. Dwa dni wcześniej jednak odbędą się dni prezentacji dla prasy, jak i będą miały miejsce konferencje, które również będą transmitowane na żywo w sieci. Dla osób które jednak się tam nie wybiorą, czekać będą relacje z tego wydarzenia w naszym serwisie sciagnij.pl , więc nie zapomnijcie nas odwiedzić w tych dniach.

Część informacji na temat nowych produkcji i zapowiedzi nowych marek możemy spodziewać się już przed samymi targami. Przykładem jest chociażby zapowiedź nowej gry od studia Volition (twórcy serii Saints Row), którzy już teraz pokazali swoją nową grę Agents of Mayhem .

Volition / Deep Silver

Całą serię konferencji na targach E3 zacznie Electronic Arts (niedzielna noc), które na pewno przedstawi materiały z nowej odsłony swojej fps-owej serii Battlefield 1 . Przedstawione na pewno zostaną również nowa FIFA 17 , być może kolejny dodatek do The Sims 4 . Następna w kolejce będzie Bethesda , która pokaże Dishonored 2 , być może kolejne dodatki do Fallouta 4 i nowego DOOM a.

Poniedziałkowy wieczór rozpocznie konferencja Microsoftu , który - jeśli wierzyć plotkom zaprezentuje odświeżoną wersję swojej konsoli Xbox One (plotki mówią o Xboxie One Slim, a także kolejnym Xboxie o większej mocy obliczeniowej). Zaraz po niej emitowany będzie w sieci show na którym zaprezentują się studia i wydawcy gier dedykowane komputerom PC. Następnie możemy oczekiwać na konferencję Ubisoftu , który pokaże nowe odsłony swoich znanych marek - Watch Dogs 2 , być może nowy Assassin's Creed , czy dodatek do The Division .

Zwieńczeniem maratonu wszystkich konferencji będzie nocna transmisja konferencji Sony , które, ponownie jeśli wierzyć plotkom - podobnie jak Microsoft, ma zapowiedzieć nową konsolę. Wycieki informacji mówią o PS4K , tudzież PS4 Neo - konsoli niemalże trzykrotnie wydajniejszą od obecnego Playstation 4 . Na konferencji na pewno nie zabraknie informacji o tytułach ekskluzywnych, w tym Gran Turismo Sport i Horizon: Zero Dawn . Czy zobaczymy nowego God of Wara? Przekonamy się o tym już w przyszłym tygodniu.

Spis konferencji na E3 2016:

EA - 12 czerwca (niedziela) godzina 22:00 Bethesda - 13 czerwca (noc z niedzieli na poniedziałek) godzina 4:00 nad ranem Microsoft - 13 czerwca (poniedziałek) godzina 18:30 PC Gaming Show - 13 czerwca (poniedziałek) godzina 20:30 Ubisoft - 13 czerwca (poniedziałek) godzina 22:00 Sony - 14 czerwca (noc z poniedziałku na wtorek) godzina 3:00 nad ranem

Transmisje na żywo z konferencji z targów E3 2016 dostępne będą w sieci na różnych serwisach internetowych i w usługach streamujących (np. Twitch.tv, czy YouTube).

E3 2016 - YouTubeE3 2016 - YouTube YouTube YouTube

[Aktualizacja] Wszystkie konferencje możecie oglądać na żywo na specjalnie przygotowanej stronie w serwisie YouTube, dostępnej pod adresem: gaming.youtube.com/e3 . Prócz konferencji w międzyczasie planowane są streamy i prezentacje na żywo gier od innych partnerów i wydawców. Wszystkie konferencje będą tam transmitowane na żywo, w jakości 1080p (o ile pozwoli na to Wasze łącze). Miłego oglądania!

Więcej o: