Slender - jak grać? Poradnik do gry

Slender to gra z gatunku survival-horror, w której wcielamy się bliżej nieznanego jegomościa spacerującego po lesie. Nie wie on jednak, że za mrocznymi drzewami kryje się pewna istota...

1. Klimat Slender to gra z wyjątkowo brzydką i archaiczną grafiką. Warto więc stworzyć odpowiedni nastrój do gry. Polecamy odpalenie je wieczorem lub w nocy, przy zgaszonych w pokoju światłach. Można również założyć słuchawki w celu lepszego "wsłuchania się" w odgłosy lasu, muzyki i... Kogoś jeszcze.

2. Nie bez celu Z początku może się wydawać, że gra nie ma celu, ale jest to mylne spostrzeżenie. Częściowo otwarty świat pozwala nam na swobodne poruszanie się, ale naszym zadaniem jest odnalezienie kilku świstków papieru. Są one przyczepione do niektórych elementów otoczenia i wyróżniają się na ich tle. Warto jednak zaglądać w każdy róg - w przeciwnym razie możemy któreś pominąć.

3. Bez broni W Slender nie ma broni. Mamy jedynie latarkę oraz możliwość użycia sprintu (przez który nie widzimy, co dzieje się przed nami). Warto o tym pamiętać.

4. Jak przeżyć? Przeżycie w Slender jest całkiem proste. Gdy w pobliżu pojawi się Slenderman, ekran zaczyna śnieżyć. Warto zrobić wtedy krok w każdym kierunku. Jeżeli po zrobieniu go, ekran zaczyna jeszcze bardziej śnieżyć - należy uciekać w przeciwnym kierunku. Gdy na horyzoncie widoczna będzie postać jegomościa w garniturze, należy uciekać przed nim czym prędzej i jak najdalej. Warto też uważać na to, gdzie Slenderman się czai - często kręci się w okolicy kartek, których szukamy.

5. Sky is the limit Nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń odnośnie odszukiwanych kartek. Wystarczy, że sami wytyczymy sobie trasę i odnajdziemy wszystkie świstki papieru. Ale warto pamiętać, że po odnalezieniu każdego z nich, gra staje się coraz trudniejsza.

6. Wartościowy papier Kartki papieru zawierają bardzo cenne informacje dotyczące gry. Warto więc poświęcić im chwilę czasu i zapoznać z nimi - mogą uratować skórę w niejednej stresującej sytuacji.

Więcej o: