Ojciec dał mi radę: "Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel" - prof. Andrzej Blikle [NEXT TIME]

- Mój ojciec dał mi dwie rady. Pierwsza brzmiała tak: "Pamiętaj, że dobry interes, to jest interes dla obu stron. Dobry interes dla jednej strony, to nie jest dobry interes, to jest szwindel". I druga rada, która pochodziła od Jana Wedla. Ojciec prosił go o radę i Jan Wedel powiedział: "Niech pan nigdy nie robi produktów, które panu nie smakują, bo tego pan nie będzie w stanie dobrze zrobić" - mówi prof. Andrzej Blikle.

Profesor Andrzej Blikle - informatyk, profesor nauk matematycznych, członek Rady Języka Polskiego, pracownik naukowy, specjalista w zakresie matematycznych podstaw informatyki, społecznik, a także mistrz cukierniczy. Zajmuje się również doradztwem w zakresie budowania odpowiedzialnego biznesu.

CZYTAJ TAKŻE prof. Andrzej Blikle sylwetka

W nowym cyklu wideo NEXT TIME przedstawiamy ludzi sukcesu, którzy opowiadają, jakie rady napisaliby na karteczce i przykleili na biurku samym sobie sprzed lat. Jakich błędów mogliby dzięki temu uniknąć, co zrobiliby lepiej, czego się nauczyli i teraz mogą podzielić się doświadczeniem z innymi. Dzięki pasjonującym rozmowom dowiadujemy się nie tylko smaczków z ich historii biznesowej, ale także lepiej poznajemy ich jako ludzi. Czasem mówią nam o rzeczach, o których nie powiedzieli nikomu innemu.

Dziękujemy za udostępnienie przestrzeni do nagrania filmu Business Link w Warszawie.

Więcej o: