5 powodów, dla których ubrania z TENCEL TM powinny znaleźć się w Twojej szafie

Delikatne, wytrzymałe, przewiewne, ciepłe i niezwykle przyjazne środowisku. Takie właśnie są ubrania zrobione z włókien Tencel TM Lyotcell. Wyjaśniamy, dlaczego powinny znaleźć się w twojej szafie.

Czym jest Tencel™ Lyocell? Technicznie rzecz biorąc to materiał wykonany z naturalnego i odnawialnego surowca: celulozy drzewnej. Powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ubrania z Tencel™ Lyocellu stają się coraz popularniejsze także w Polsce (w swojej ofercie ma je Reserved). Z tego powodu przedstawiamy argumenty za uzupełnieniem swojej garderoby w ubrania wykonane z Tencel™ Lyocellu.

Powstają z troską o środowisko

Coś, co powinno zwrócić uwagę nas wszystkich, którym zależy na przyszłości planety. Austriacki producent tkanin stosuje ekologiczną technologię produkcji włókien w obiegu zamkniętym, znacząco zmniejszając zużycie wody i środków chemicznych w całym procesie. W trakcie produkcji miazga drzewna zamieniana jest we włókna celulozowe.

Proces przędzenia poddaje recyklingowi wodę przemysłową i ponownie wykorzystuje rozpuszczalnik przy współczynniku odzysku przekraczającym 99 proc. Potrzebne do produkcji drewno jest natomiast pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

ReservedReserved Fot. Reserved / Materiały promocyjne

Delikatne i komfortowe

Ubrania z Tencel™ Lyocellu są delikatne i wygodne dla skóry. Materiał ten posiada bowiem gładką powierzchnię. Włókna Tencel™ Lyocell dbają również o zapewnienie komfortowej temperatury ciała, co może przekładać się na lepsze samopoczucie.

Unikalna struktura włókien sprawia, że ubrania z Tencel™ Lyocellu są przewiewne jak te wykonane z lnu, co wpływa na komfort ich noszenia. 

Są na wyciągnięcie ręki

Ubrania z Tencel™ Lyocellu są dostępne w kolekcji #EcoAware w sklepach sieci Reserved. Zaangażowana na rzecz środowiska naturalnego kolekcja #EcoAware opiera się na dwóch filarach: odpowiedzialnej produkcji oraz systematycznie poszerzanej gamie materiałów przyjaznych środowisku i pochodzących ze sprawdzonych źródeł.

W sieci sprzedaży produkty #EcoAware są oznaczone białą metką z informacją o tym, jak powstał dany produkt, czy do produkcji wykorzystano materiał przyjazny środowisku oraz czy proces ten ograniczał zużycie zasobów naturalnych. 

ReservedReserved Fot. Reserved / Materiały promocyjne

Stać cię na te ubrania

Bluzka z Tencel™ Lyocellu jest dostępna w Reserved w nieco wyższej cenie niż w przypadku bluzki wykonanej z wiskozy czy z bawełny. Ubrania z celulozowych włókien mają jednak tę zaletę, że mimo swojej delikatności i przewiewności są silne i wytrzymałe.

Ubrania z Tencel™ Lyocellu bardzo długo zachowują oryginalne kolory. Specjalna technologia barwienia włókien pozwala na zachowanie wyraźnych barw mimo wielokrotnego prania w pralce. Dzięki wytrzymałym włóknom ubrania z Tencel™ Lyocellu są zdolne do użycia przez dłuższy czas. Korzysta na tym zarówno środowisko, jak i nasz portfel. Dzięki dłuższej żywotności naszych ubrań, nie musimy tak często chodzić na zakupy.

Mówimy Nie! chorobom

W czasach epidemii i nowych chorób ważne jest także to, by oprócz komfortu i wykorzystania przyjaznych środowisku materiałów nasze ubrania nie stały się siedliskiem bakterii.

W zakresie higieny i rozwoju bakterii włókno Tencel™ Lyocell oferuje nowe perspektywy, które umożliwiają naszej skórze oddychanie. Odpowiada za to rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna. W tej dziedzinie materiał jest bardziej skuteczny niż bawełna.

Więcej o: