Mistrzowie innowacji przekroczyli barierę. Smartwatch z funkcją, o której z pewnością chcesz usłyszeć

Urządzenia takie jak inteligentny zegarek czy słuchawki bezprzewodowe z pewnością przydają się w dziesiątkach codziennych sytuacji. Jak jednak mogą być innowacyjne? Co można w ich ulepszyć, by w jeszcze większym stopniu spełniały swoją rolę? Okazuje się, że najlepszą odpowiedzią na tego typu pytanie jest złamanie schematu, spojrzenie na produkt i potrzeby klientów z zupełnie nowej perspektywy.

Na taki właśnie pomysł wpadł Huawei. Jeden z największych producentów elektroniki na świecie połączył oba urządzenia: smartwatch i słuchawki. I to w sposób tak sprytny, że konkurenci zapewne westchnęli: ależ to genialne! HUAWEI WATCH Buds to idealne połączenie dla tych, którym zależy zarówno na wysokiej jakości rozmów jak i profesjonalnym asystencie zdrowia.

Smartwach ze słuchawkami, czyli idealne połączenie 2w1

Magnetyczna konstrukcja nie od razu zdradza swój sekret. Naszym oczom ukazuje się estetyczny ekran cyfrowego zegarka umieszczony w eleganckiej, świetnie wykończonej kopercie ze stali nierdzewnej. Po uniesieniu tarczy zegarka dzieje się coś wyjątkowego. W środku znajdziemy bowiem parę słuchawek TWS. Pomimo małego rozmiaru i wagi mają wyjątkową moc oraz są pełne przełomowych rozwiązań.

Najpierw kilka słów o samym smartwatchu. Wielkość jego ekranu wynosi 1,43 cala i jest on wykonany w technologii AMOLED, która zapewnia głębię kolorów i kontrastu. To gwarantuje wygodę przy czytaniu powiadomień, monitorowaniu przebiegu treningu. Im bardziej przyglądamy się zegarkowi tym więcej innowacji w nim odkrywamy. Sceptycy mogliby pomyśleć: skoro producent stworzył urządzenie 2w1, musiał pójść na jakieś kompromisy. Wręcz przeciwnie. Zegarek wyposażony jest w ultranowoczesne funkcje.

materiał promocyjny

Znajdziemy tu aż 80 trybów treningowych oraz możliwość monitorowania snu, a także pomiaru tętna. HUAWEI WATCH Buds jest więc profesjonalnym centrum umożliwiającym zarządzenie zdrowiem i treningami, które możemy mieć na własnym nadgarstku. Inżynierowie zadbali też o to, by połączenie smartwatcha i słuchawek nie było tylko efektowne, ale i efektywne. Urządzenia świetnie współpracują ze sobą oraz dowolnym smartfonem. Wystarczy podnieść nadgarstek, by sprawdzić kto do nas dzwoni, lub wyjąć słuchawki z zegarka, by łatwo odbierać nadchodzące połączenie.

Słuchawki sterowane... uchem. Niemożliwe? A jednak

Nowości obejmują też ukryte wewnątrz smartwatcha słuchawki. Mimo zastosowania wielu innowacyjnych technologii, są niezwykle lekkie, a każda z nich waży zaledwie 4 g. Są też niewielkie – o 50% mniejsze od tradycyjnych słuchawek TWS.

materiał promocyjny

Ich kompaktowość nie odbiła się negatywnie na komforcie użytkowania. Jedną z bardziej intrygujących nowości w WATCH Buds jest rozszerzone sterowanie dotykowe. Do obsługi wykorzystywana jest nie tylko powierzchnia słuchawek, ale też…  małżowina uszna! Jest to niezwykle precyzyjne i intuicyjne: wystarczy delikatny gest wykonany na słuchawkach lub wokół nich, by algorytmy stworzone przez Huawei zrozumiały nasze intencje. Dwukrotne dotknięcie krawędzi ucha pozwala odebrać lub odrzucić połączenie, odtworzyć lub wstrzymać utwór. Trzykrotne dotknięcie włącza lub wyłącza tryb redukcji szumów ANC.

Świetna jakość dźwięku i rozmów

Słuchawki z HUAWEI WATCH Buds obsługują funkcję inteligentnej redukcji hałasów podczas rozmów. Jest ona skuteczna dzięki hybrydowemu modelowi działania, który opiera się m.in. na dwóch mikrofonach, specjalnym sensorze analizującym przewodnictwo kostne i algorytmie redukcji szumów. Takie połączenie wielu technologii sprawia, że podczas rozmów hałas jest tłumiony, a głos wzmacniany.

Słuchawki cechują się wysoką głośnością. Ale nie tylko. Specjalna membrana kompozytowa w znaczący sposób podnosi jakość dźwięków zarówno w niskich, jak i wysokich częstotliwościach, co zapewnia głębię słuchanej muzyki.

materiał promocyjny

Wrażenia słuchowe są też dostosowywane do indywidualnych cech użytkownika dzięki algorytmowi Triple Adaptive EQ. Jedną z najistotniejszych cech słuchawek jest to, że obie słuchawki mają identyczną budowę i mogą być używane zamiennie, dzięki technologii wykrywania ich usytuowania. Nie trzeba więc się zastanawiać, która to jest lewa, a która prawa. 

Smartwatch, który zadba o zdrowie

HUAWEI WATCH Buds jest świetnym wyborem, gdy chcemy utrzymać dobrą kondycję i zdrowie. Nie trzeba już myśleć o tym, gdzie będą przechowywane słuchawki, czy martwić się o to, że zapomnimy je zabrać – zawsze będą na nadgarstku, gotowe do użycia. Powodów, by uznać WATCH Buds za innowacyjny produkt jest oczywiście więcej. Tę gotowość zapewnia pojemna bateria, która zasila jednocześnie zegarek oraz słuchawki. Dzięki temu muzyki możemy słuchać aż przez 4 godziny, a rozmowy prowadzić przez 2,5 godziny (lub 2, przy włączonym trybie ANC). Zegarek, gdy z ładowania słuchawek korzystać nie będziemy, na jednym naładowaniu może działać nawet tydzień.  Waga urządzenia jak na tak praktyczny rozmiar ekranu również jest warta podkreślenia -  wynosi zaledwie 66,5 g (bez paska).

Huawei ponownie udowadnia, że innowacje stały się jego domeną. Kolejny produkt stworzony przez producenta elektroniki ma szansę udowodnić, że technologia może być jeszcze bardziej użyteczna, praktyczna i lepiej rozumiejąca nasze potrzeby.

Przedsprzedaż produktu, który w Polsce dostępny będzie od 1 marca, rusza już 15 lutego. Do 28 lutego wyłącznie na stronie Huawei.pl będzie można skorzystać z wyjątkowej promocji. Zarejestrowani użytkownicy Huawei.pl będą mogli odebrać kupon obniżający cenę produktu o 150 zł. W prezencie otrzymają też wagę Huawei Scale 3 o wartości 149 zł. Kolejny prezent to usługa dająca możliwość dokupienia zagubionej słuchawki o 50 proc. Za pół ceny będzie można dokupić też dodatkowy rok gwarancji, a dodatkowy pasek kosztować będzie zaledwie 9,90 zł.

Więcej o: