Nadchodzi trudny weekend. Megakorki na autostradach w Niemczech

W najbliższy weekend (29-30 lipca) należy spodziewać się bardzo dużego ruchu na niemieckich drogach. Korki gwarantowane, ostrzega automobilklub ADAC.

Wobec rozpoczęcia letnich wakacji we wszystkich regionach kraju nadchodzący weekend na niemieckich autostradach będzie wyjątkowo trudny. Podróżni muszą liczyć się z "jednym z najgorszych zakorkowanych weeendów w sezonie" - przekazał automobilklub ADAC.

Zobacz wideo Fotowoltaika i upały. Czy zawsze to przepis na sukces? I czy warto ją jeszcze zakładać?

Pod koniec tygodnia wakacje, jako ostatnie, zaczynają dwa duże południowe landy: Badenia-Wirtembergia i Bawaria. Jednocześnie w Hesji, Nadrenii-Palatynacie i Kraju Sary, a także na północy Holandii spodziewana jest na drogach druga fala urlopowiczów. W drodze powrotnej do domów jest już z kolei wielu mieszkańców Nadrenii Północnej-Westfalii, a także części krajów skandynawskich, gdzie niebawem znowu zaczyna się szkoła. W związku z tym na drogach trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Autostradą w Niemczech. Lepiej ruszyć wcześniej

ADAC zalecało, aby ruszyć w drogę już w czwartek. Największy ruch spodziewany jest w piątek przed południem, w sobotę przed południem i w niedzielę po południu. Szczególnie tłoczno może być na popularnych autostradach wiodących nad Morze Północne i nad Bałtyk, a także na południe.

ADAC informuje, że także w krajach ościennych należy liczyć się z korkami, zwłaszcza na autostradach wiodących na wybrzeża Włoch, Francji czy Chorwacji. W Austrii, w weekendy, do końca września nie wolno korzystać z dróg lokalnych, aby omijać korki wzdłuż autostrad A12 (Inntal) i A 13 (Brenner). 

(AFP/szym)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle. 

 
Więcej o: