Prezydent Brazylii: DiCaprio daje pieniądze, żeby podpalić Amazonię. Jest oświadczenie aktora

- Leonardo DiCaprio to świetny facet, prawda? Daje pieniądze, żeby podpalić Amazonię - rzucił Jair Bolsonaro, przemawiając do zgromadzonych przed prezydenckim pałacem zwolenników. Prezydent Brazylii, który krytykuje działalność organizacji pozarządowych walczących z pożarami w Amazonii, doczekał się odpowiedzi słynnego aktora.

Teorię o tym, że za pożarami w Amazonii stoją zwalczające je organizacje pozarządowe, prezydent Brazylii rozwinął wcześniej na internetowym wideoczacie. - Ludzie z NGO-sów, co oni robią? Co jest najłatwiejsze? Podpalić las - mówił. - Zrób zdjęcie, film, wyślij go do organizacji pozarządowej, ona to rozpowszechni, zorganizuje kampanię przeciwko Brazylii, skontaktuje się z Leonardo DiCaprio i w rezultacie Leonardo DiCaprio przekazuje tej organizacji 500 tys. dolarów - tłumaczył, i dodał sarkastycznie "Leonardo DiCaprio wspierasz palenie Amazonii, niemożliwe!"

>>> Pożary Amazonii były w tym roku znacznie większe niż w ostatnich latach. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

DiCaprio: jestem dumny z bycia z tymi, którzy walczą o Amazonię

Na odpowiedź słynnego aktora nie trzeba było długo czekać. W oświadczeniu opublikowanym na Instagramie, DiCaprio napisał, że "jest dumny z bycia z tymi, którzy walczą o Amazonię" i "wspiera Brazylijczyków starających się uratować swoje dziedzictwo naturalne i kulturowe". Stwierdził również, że zagrożona jest przyszłość "ekosystemów nie do zastąpienia". Dodał też, że organizacje, do których odnosił się Bolsonaro są "warte poparcia", sam współpracował z innymi grupami.

W sierpniu DiCaprio zapowiedział przekazanie 5 milionów dolarów na ochronę Amazonii, gdzie tego lata pożary strawiły dużą część lasów. Pieniądze przekazane miały zostać za pośrednictwem organizacji ekologicznej Earth Alliance.

Komentarz prezydenta Brazylii nawiązuje do trwającego w tym kraju śledztwa, dotyczącego rzekomego podkładania ognia w Amazonii przez organizacje pozarządowe. Tymczasowo aresztowano w tej sprawie czterech strażaków oraz przeszukano dwie siedziby organizacji pozarządowych. Według prokuratorów, winnymi podpaleń mogą być osoby, które zagarniają ziemię. Deforestacje jest w interesie hodowców była, jak również innych grup.

>>> Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj:Więcej o:
Komentarze (29)
Prezydent Brazylii: DiCaprio daje pieniądze, żeby podpalić Amazonię. Jest odpowiedź aktora
Zaloguj się
 • polonests

  Oceniono 46 razy 40

  Przecież Bolsonaro to zwykły prawicowy przygłup. Trump, PiS, on... To jeden dom wariatów.

 • konigin

  Oceniono 35 razy 35

  Kazdy prawacki przyglup skrzyzowany z religijnym koltunem dziala wedlug schematu oblezonej twierdzy.

 • augenthaler

  Oceniono 33 razy 31

  Prezydent Brazylii, prezydent USA, premier UK, prezydent Turcji, prezydent Rosji, premier Orban, premier Netaniahu, szeregowy poseł Kaczyński - takich będzie coraz więcej. Ten świat zmierza ku poważnym problemom.

 • Hatamoto65

  Oceniono 29 razy 27

  II dekada XXI wieku charakteryzuje się tym, że do rządzenia porwali się głupcy. Przykłady: USA, WB, BRAZYLIA, FILIPINY .... POLSKA. Co począć (Kurnik z Dyzmy) ? Myśleć przy urnie.

 • swru

  Oceniono 22 razy 20

  Czemu ludzie wybierają takich kompletnych matołów ?W sumie co się dziwić Brazylijczykom jak w Polsce jest podobnie.

 • kbyczek

  Oceniono 15 razy 15

  W prezydenckiej skali, tak mniej więcej 0.99 D. No, może ciut więcej.

 • onduma

  Oceniono 17 razy 9

  Bosonaro, przyjaciel trumpa i Netaniahu. Myslicie, ze kto stoi za tymi zmianami w Ameryce Poludniowej ? USA wracaja do panowania nad tamtejszymi krajami

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 8

  wyjątkowe bydle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX