Kolejna odsłona akcji "SMOG". Policja kontroluje emisję spalin pojazdów

W czwartek 12 grudnia odbywa się kolejna odsłona akcji "SMOG". 5 tys. funkcjonariuszy sprawdza pojazdy pod katem emisji spalin. Dotychczas akcja zebrała spore żniwa, gdyż podczas 11 dni kontroli policja zatrzymała 12,5 tys. dowodów rejestracyjnych.

Akcja "SMOG" rozpoczęła się w czwartek 12 grudnia o godz. 6:00 i potrwa do godz. 22. Na krajowych drogach pojawiło się 5 tys. funkcjonariuszy, którzy w czasie kontroli będą sprawdzać, czy stan techniczny aut jest poprawny za pomocą specjalistycznego sprzętu (dymomierzy i analizatorów spalin).

- Funkcjonariusze będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska - zapowiadał podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem akcji jest wyeliminowanie takowych pojazdów.

Akcja "SMOG" ze sporą skutecznością. 12,5 tys. dowodów rejestracyjnych zabranych w 11 dni

W tym roku policja przeprowadziła już 11 akcji o nazwie "SMOG". W jej ramach udało się, jak dotąd, skontrolować 268 tys. pojazdów. Policja zarekwirowała 12,5 tys. dowodów rejestracyjnych, z czego ponad 2,7 tys. przypadków dotyczyło emisji spalin. Reszta to w większości problemy z wyciekiem płynów.

Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się wszystkim we znaki smog, to również "zasługa" niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. 

- powiedział policjant. 

Policja ma akcje "SMOG". W Krakowie straż miejska kontroluje domy za pomocą dronów 

Służby mundurowe zaangażowały się w ostatnim czasie w walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Policyjna akcja "SMOG" to nie jedyne tego typu działanie. W Krakowie straż miejsca za pomocą dronów sprawdza, czy mieszkańcy nie palą w piecach paliwami węglem.

Zobacz wideo
Więcej o: