Władywostok. Spadł marznący deszcz. Ponad 150 tys. osób bez prądu, lód wyrządził bardzo wiele szkód

Apokalipsa pogodowa we Władywostoku - pisze "The Siberian Times". Portal podaje, że w regionie spadł marznący deszcz. Ponad 150 tys. osób zostało bez prądu. Kilka osób zmarło.

Jak podaje "The Siberian Times", we Władywostoku spadł marznący deszcz. W samym mieście 900 bloków zostało bez prądu, natomiast w innych częściach regionu około 120 tys. osób zgłosiło problemy z ogrzewaniem, oświetleniem i wodą w mieszkaniach. Ministerstwo Energii podało, że lokalna elektrowania musiała zostać wyłączona ze względu na marznący deszcz i śnieżycę.

Lokalni przedsiębiorcy otwierają restauracje i wychodzą na ulice, oferując darmowe jedzenie. Wiele osób czerpie wodę, topiąc lód na patelniach

- pisze "The Siberian Times". Portal informuje także o śmierci kilku osób. Władze Władywostoku wprowadziły w mieście stan wyjątkowy. 

Wiele dróg i kilka mostów zostało zamkniętych, a władze lokalne zachęcały kierowców do pozostania w domu. Pogoda spowodowała także opóźnienia w lotach. Zamknięto szkoły i przedszkola. "Wszystko pokryte jest polewą lodową" - piszą w mediach społecznościowych Rosjanie.

Pogoda może się pogorszyć

Na jednym z nagrań widać, jak ogromna betonowa płyta pod naporem lodu spada na auto. Właściciel, który usuwa lód z samochodu, zauważa to i w ostatnim momencie ucieka, a płyta wbija się w pojazd. Kawałek dalej na inne auto spadł betonowy słup.

Władze regionu ostrzegają, że pogoda może się jeszcze pogorszyć. Wzywają mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności i pozostania w domu, jeśli to możliwe.

Zobacz wideo Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój
Więcej o: