Targ pietruszkowy w Podgórzu - ekologiczne i świeże produkty od zweryfikowanych dostawców

Czy w dzisiejszych czasach możemy mieć pewność, że produkty spożywcze, które kupujemy są naturalne i ekologiczne? Tak - kupując je bezpośrednio od rolnika na Targu Pietruszkowym!

Fundacja Targ Pietruszkowy od lat organizuje targ lokalnych rolników w krakowskim Podgórzu. Hodowcy z okolic Krakowa (do 150km) przyjeżdżają i sami sprzedają swoje ekologiczne, tradycyjne i naturalne produkty bezpośrednio klientom końcowym. Średnia odległość jaką pokonują wytworzone produkty z pola na targ to tylko 50km.

Podczas pandemii Fundacja rozwinęła także sklep online i dostarcza Paczki Pietruszkowe prosto do domów.

Jak to wszystko się zaczęło?

Idea utworzenia w Podgórzu targu, gdzie będzie można kupić owoce i warzywa dojrzewała przez wiele lat.  W czerwcu 2013r., dzięki funduszom pozyskanym przez Stowarzyszenie PODGORZE.PL targ oficjalnie otwarto. Początkowo tylko sezonowo, a wraz z rosnącym zainteresowaniem podjęto decyzję o jego funkcjonowaniu przez cały rok. 
Targ odbywa się w krakowskim Podgórzu: na pl. Niepodległości i w podziemiach KS Korona w każdą sobotę w godz. 8-13:00 oraz środę (tylko podziemia Korony) w godz. 13-17:00.

 

Korzyści dla zdrowia i środowiska

Inicjatywa podjęta przez Fundację umożliwiła mieszkańcom Krakowa dostęp do jakościowej, bezpiecznej żywności prosto od producenta , mając jednocześnie realny wpływ na ochronę środowiska. W wyniku skrócenia łańcucha dostaw (realizacja strategii „od pola do stołu”), przyczynia się do redukcji emisji CO2.

Tworząc rynek zbytu dla małych rolników, Targ Pietruszkowy wpiera lokalną gospodarkę, zapobiega wykluczeniu społecznemu, a także łączy miejskiego klienta końcowego z wiejskim producentem żywności – budując relację.

Więcej o: