Skutery elektryczne EcoShare - ekologiczne rozwiązanie komunikacyjne

Skutery elektryczne to pojazdy zeroemisyjne, które nie uwalniają tlenków węgla, siarki i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Wybierając ten środek transportu możemy przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów, która obecnie stale rośnie. Dzięki wypożyczalni EcoShare, ten środek komunikacji możemy mieć na wyciągnięcie ręki, w dowolnej chwili, a co za tym idzie - docierać szybko i ekologicznie tam, gdzie chcemy!

Nieustający wzrost CO2 na Ziemi jest ogromnym problemem i wyzwaniem XXI wieku.  Nastąpił wraz z rozpoczęciem rewolucji przemysłowej. Prawie 30% całkowitej emisji pochodzi z sektora transportu, z czego 72% – z transportu drogowego, a więc takiego, na który każdy z nas ma realny wpływ.

Zeroemisyjne środki komunikacji to przyszłość naszej planety. Są czystsze ekologicznie, przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, a w konsekwencji – do uniknięcia zbliżającej się katastrofy klimatycznej.

Ale nie każdego przecież stać na zakup pojazdu elektrycznego. Firma Royal Energy znalazła rozwiązanie umożliwiające dostęp do zeroemisyjnych środków transportu dla każdego – sharing skuterów.

EcoShare

Przedsięwzięcie opiera się na ideologii współdzielenia - w tym wypadku scooter sharingu. Nie jest to klasyczna wypożyczalnia skuterów zeroemisyjnych. Pojazdy rozsiane są po całym mieście, gdzie można zarówno rozpocząć jak i zakończyć użytkowanie. Ze skuterów można skorzystać w Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie i Elblągu, a w sezonie letnim również na Półwyspie Helskim.

Jak to działa?

1. Znajdź i zarezerwuj
Dzięki aplikacji EcoShare można w prosty sposób znaleźć najbliższy skuter i bezpłatnie go zarezerwować.

2. Uruchom
Po uruchomieniu skutera w aplikacji należy założyć czepek higieniczny i kask znajdujący się w kufrze

3. Jedź
Na tym etapie pozostaje  już tylko rozkoszować się ekologiczną jazdą

4. Zaparkuj i zakończ
Po dotarciu do miejsca docelowego wystarczy odstawić skuter w wyznaczonej strefie, schować kask do kufra i zakończyć  przejazd w aplikacji

Skutery elektryczne - przyszłość komunikacji

Ten prosty system nie tylko usprawnia przemieszczanie się w dużych aglomeracjach miejskich, ale stanowi idealną alternatywę  dla spalinowych samochodów osobowych, publicznego transportu, czy taksówek.

Zmiana codziennego środka transportu na skuter elektryczny może znacznie ograniczyć ruch samochodowy, a co za tym idzie – zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza spalinami. To jest misja Royal Energy.

skuter elektrycznyskuter elektryczny fot. Grzegorz Skarzynski / Fotografia-Trojmiasto.pl

Więcej o: