SVR - z dbałością o skórę i środowisko naturalne

Laboratorium SVR jest firmą od lat specjalizującą się w dziedzinie dermokosmetyków. Swoją renomę zbudowała na zaufaniu lekarzy dermatologów, a jej dewizą jest najwyższa jakość i innowacyjność produktów. Podstawą sukcesu kosmetyków SVR są wnikliwe badania naukowe oraz stosowanie rygorystycznej kontroli jakości na każdym etapie produkcji. Marka SVR przykłada ogromną wagę do tego, aby wszystkie produkty były maksymalnie bezpieczne, nie zawierały szkodliwych składników oraz takich, które mogą być podejrzane o wpływ na układ hormonalny.

SVR dba nie tylko o problematyczne i najbardziej wrażliwe skóry, ale również o środowisko naturalne systematycznie wprowadzając pro-ekologiczne działania. Mniej plastiku w opakowaniach, przemyślane zastosowanie surowców naturalnych lub pozyskiwanie ich z wtórnego obiegu pozwala na mniejsze wykorzystanie takich materiałów jak plastik oraz papier.

Starannie przygotowane i przemyślane opakowania ułatwiają recyklingowanie produktów. Plastik, z którego powstają opakowania w coraz większej części pozyskiwany jest właśnie z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia. Zmniejszenie opakowań produktów oraz zastosowanie cieńszych ścianek przekłada się na mniejsze zużycie tego materiału.

Jeśli opakowania dermokosmetyków wymagają zastosowania papieru, jest on pozyskiwany ze zrównoważonej uprawy drzew. Tam, gdzie to możliwe SVR usuwa papierowe ulotki i zastępuje je nadrukiem na opakowaniu.

SVRSVR SVR

Firma zmienia składy produktów, aby zawierały więcej substancji pochodzenia naturalnego oraz były biodegradowalne, jak np. myjące z linii Topialyse oraz przeciwsłoneczne Sun Secure. Coraz więcej dermokosmetyków z linii przeciwsłonecznej jest dodatkowo nie-ekotoksyczne („ocean respect"). Tym samym mogą być stosowane również w zakątkach świata, które bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii czystości środowiska morskiego.

Wprowadzenie pro-ekologicznych działań to jedno z założeń biznesu SVR. Firma tworzy dermokosmetyki w myśl filozofii „dobrze mi w mojej skórze", w zgodzie i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

pl.labo-svr.com

Więcej o akcji Reklama dla Klimatu