Bałtyk. Ścieki w Zatoce Puckiej. Rozszczelnił się rurociąg. Sanepid zbada wodę

Z powodu rozszczelnienia rurociągu w Zatoce Puckiej pojawiły się ścieki z oczyszczalni. Na plaży pojawiła się również czerwona flaga. Po kilku godzinach problem rozwiązano. W poniedziałek sanepid będzie sprawdzał wodę w Bałtyku.

Ścieki z oczyszczalni w Swarzewie trafiły do Zatoki Puckiej w niedzielę 17 lipca. O rozszczelnieniu rurociągu tłocznego z pompowni Puck do oczyszczalni poinformowała Spółka Wodno-Ściekowa "Swarzewo". Konieczne okazało się skierowanie ścieków do morza.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bałtyk. W Zatoce Puckiej pojawiły się ścieki. Rozszczelnił się rurociąg

Na kąpielisku w Pucku pojawiły się czerwone flagi, które od razu w niedzielę wywiesili tamtejsi ratownicy. Jest to wschodnia strona falochronu portu jachtowego w Zatoce Puckiej. Pamiętajmy, że czerwone flagi zawsze oznaczają, że kąpiel oraz wchodzenie do wody jest zabronione. W mediach społecznościowych również przekazano, że doszło do rozszczelnienia rurociągu. Nie podano informacji, jaka ilość ścieków trafiła do Bałtyku.

Zobacz wideo Greenpeace na Bałtyku protestuje przeciwko transportowi rosyjskiej ropy

Bałtyk. W Zatoce Puckiej wywieszono czerwoną flagę. Co oznaczają pozostałe kolory?

Rodzaje flag na plaży: biała, czerwona, błękitna. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, warunki sprzyjają wchodzeniu do wody, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa ratownik. Czerwona flaga informuje, że warunki w wodzie są bardzo złe i obowiązuje zakaz kąpieli. Na wywieszenie tej flagi ma też wpływ silny wiatr, mocne fale lub silne prądy morskie. Jeśli temperatura wody spadnie poniżej 14 st. C, wtedy też pojawia się czerwona flaga. Błękitne flagi oznaczają, że w danym miejscu warunki na plaży są bardzo dobre - potwierdzono czystość wody i samej plaży. Ojej wywieszeniu decyduje Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej.

Więcej o: