Warszawa. Ratusz potwierdza - mogą wystąpić ograniczenia w dostawach energii. "Sytuacja jest poważna"

Centra handlowe, biurowce i duże zakłady produkcyjne w stolicy mogą zostać objęte ograniczeniami w dostawach prądu - informuje Business Insider. Informację na temat możliwych ograniczeń przekazał warszawskiemu ratuszowi Stoen Operator.

- Sytuacja jest poważna. Przygotowujemy się na różne scenariusze związane z ograniczeniami w poborze energii elektrycznej - potwierdza w rozmowie z Business Insider Robert Bański, dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.

Bański przypomina, że ograniczenia w dostawach prądu dla centrów handlowych, biurowców i zakładów produkcyjnych były też czasowo wprowadzane w stolicy w ubiegłych latach w związku z suszą i upałami. Polegało to m.in. na ograniczeniach w czasie pracy, oświetleniu i klimatyzacji.

Zobacz wideo Niski poziom wody w Wisły. Nagraliśmy, jak susza wpłynęła na rzekę w stolicy

Nie tylko Warszawa. Możliwe ograniczenia w dostawach prądu także w innych miastach

Portal Business Insider informuje również, że do podobnej sytuacji może dojść m.in. w Poznaniu. Urzędnicy zapewniają, że ograniczenia nie dotkną mieszkańców. W Warszawie nie będzie też wyłączane nocne oświetlenie ulic. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Stolica i inne miasta jednocześnie borykają się z rosnącymi cenami energii. W ramach przetargu na dostawy na przyszły rok do warszawskiego ratusza wpłynęły oferty ze stawkami blisko trzykrotnie wyższymi niż obecne.

Więcej o: