Koronawirus. InPost przyśpieszył wprowadzenie dostaw w soboty i niedzielę. "Paczka w Weekend" za darmo

InPost planował od jakiegoś czasu wprowadzenie w długi weekend majowy dostaw w soboty i niedziele. Ze względu na pandemię koronawirusa i wzrost zapotrzebowania na usługi kurierskie, firma zdecydowała się na start usługi "Paczka w Weekend" już teraz. Dodatkowo do 29 marca za taką dostawę nie trzeba będzie dopłacać.

Ze względu na pandemię koronawirusa, ludzie decydują się na robienie zakupów przez internet, co skutkuje wzrostem zapotrzebowania na usługi kurierskie. To dobry znak, ponieważ wybierając ten sposób robienia zakupów, ograniczamy rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2. To oznacza jednak wydłużenie czasu oczekiwania na przesyłkę. Problem chce zmniejszyć InPost, który przyśpieszył wprowadzenie swojej nowej usługi.

Zobacz wideo Czy grozi nam zamknięcie sklepów? Dworczyk: To nieprawda

"Paczka w Weekend" InPostu już działa. Firma przyśpieszyła wdrożenie usługi przez koronawirusa

InPost testował dostawy w weekend już przed Bożym Narodzeniem. Pomysł musiał się sprawdzić, ponieważ na majówkę zaplanowano uruchomienie usługi "Paczka w Weekend. Ostatecznie jednak firma zdecydowała się na przyśpieszenie jej wdrożenia ze względu na pandemię koronawirusa. 

Na czas spodziewanego największego natężenia zachorowań nadanie przesyłki z odbiorem w weekend będzie zwolnione z dodatkowej opłaty, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w okresie faktycznej kwarantanny, w który powoli wchodzimy, usługi logistyczne będą jednym z ważniejszych kanałów zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze artykuły. Zachęcamy także e-sprzedawców, aby uruchamiali nadania weekendowe w swoich sklepach, bo właśnie tego oczekują klienci - zwłaszcza w okresie takich zagrożeń jak obecnie. 

- powiedział rzecznik prasowy InPost Wojciech Kądziołka, cytowany w komunikacie. Standardowo usługa będzie kosztowała 4,99 zł, ale od 12 do 29 marca będzie bezpłatna. Paczka zostanie dostarczona w weekend, jeśli zostanie nadana do godziny 13:00 w sobotę. Usługa obejmie wszystkie 6000 paczkomatów InPostu. Dostosowano również magazyny i sortownie tak, by na bieżąco dostarczać paczki na terenie całego kraju. 

Zobacz również:

Więcej o: