Koronawirus. Poczta Polska wprowadza "strefę ochronną". "Mogą ulec zmianie godziny pracy placówek"

Poczta Polska informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym mogą ulec zmiany godzin pracy niektórych placówek. W obawie przed koronawirusem wprowadza też "strefę ochronną". Klienci powinni pilnować odległości od innych osób.

Poczta Polska poinformowała redakcję Next Gazeta.pl o zmianach w organizacji pracy swoich placówek. Wprowadzone procedury mają na celu ochronę zarówno pracowników, jak i klientów Poczty przed skutkami epidemii koronawirusa.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz dla Gazeta.pl: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Poczta Polska może zmienić godziny pracy niektórych placówek

Z uwagi na możliwość absencji części kadry Poczta Polska zastrzega, że godziny pracy poszczególnych placówek mogą ulec zmianie. Przedstawiciele firmy zalecają, by przed wizytą sprawdzić godziny funkcjonowania jednostki na stronie placowki.poczta-polska.pl

Koronawirus. Poczta Polska wprowadza "strefę ochronną". Co to oznacza dla klientów?

Poczta zaleca też klientom, by zachowywali odległość pomiędzy sobą. - W trosce o klientów oraz pracowników Poczty Polskiej prosimy osoby wchodzące do placówki o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę przy okienku i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Koronawirus. InPost przyśpieszył wprowadzenie dostaw w soboty i niedzielę. "Paczka w Weekend" za darmo

Pracownicy Poczty będą kolejno prosić klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi, a bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty

Poczta Polska wstrzymuje przyjmowanie przesyłek do Włoch i Mongolii

Poczta informuje też, że od 12 marca 2020 r. zawiesza do odwołania przyjmowanie wszystkich przesyłek pocztowych kierowanych do Włoch. Powodem jest zawieszenie połączeń lotniczych. Ponadto Poczta Polska wstrzymuje, także do odwołania, przyjmowanie przesyłek pocztowych do Mongolii. Tu powodem jest całkowite zawieszenie wszelkich operacji pocztowych przez ten kraj. 

Zobacz również:

Więcej o: