Powstała polska mapa koronawirusa. Można sprawdzić liczbę zakażonych w poszczególnych miastach

Firma Esri Polska stworzyła interaktywną mapę, na której możemy sprawdzić liczbę zakażeń nowym koronawirusem w różnych częściach Polski. Mapa jest aktualizowana na bieżąco i korzysta z danych Ministerstwa Zdrowia.
Zobacz wideo Koronawirus i gospodarka.

O powstaniu internetowej mapy koronawirusa informowaliśmy już pod koniec stycznia. Stworzyło ją Maryland Center for Systems Science and Engineering (CSSE) i obejmuje cały świat pokazując liczbę zachorowań w konkretnych krajach (bez wyszczególnionych regionów ani miast). Teraz firma Esri Polska postanowiła stworzyć podobną interaktywną mapę pokazującą miejsca wykrycia zakażeń koronawirusem w Polsce.

Mapa jest aktualizowana na bieżąco i pokazuje liczbę potwierdzonych w Polsce zachorowań na wirusa COVID-19 oraz liczbę zgonów. Dla porównania poniżej mamy również informacje o ogólnej liczbie zachorowań i przypadków śmierci na całym świecie. Obok jest również lista krajów najmocniej dotkniętych epidemią pochodzącego z Chin koronawirusa. Dane dotyczące zachorowań w Polsce pochodzą od Ministerstwa Zdrowia, a liczba chorych w pozostałych krajach pobierana jest z danych centrum CSSE Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

Mapa koronawirusa w PolsceMapa koronawirusa w Polsce fot. screen mapy (www.arcgis.com)

Sama mapa przedstawia z kolei lokalizację oddziałów zakaźnych w Polsce oraz liczbę zachorowań dla każdego z miast, w których pojawił się koronawirus. Mamy też możliwość przełączenia się na widok z podziałem na województwa.

W osobnym okienku znajdziemy również oś czasu, na której łatwo przeanalizować możemy tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce w poszczególnych dniach trwania epidemii. Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia nowym koronawirusem pojawił się w naszym kraju 4 marca. Największy wzrost zachorowań odnotowano z 13 na 14 marca, kiedy liczba zarażonych wzrosła z 68 do 104 (36 nowych zachorowań). Na ten moment na COVID-19 zachorowało już 150 osób, a 3 osoby zmarły.

Opisaną powyżej mapę znajdziecie w TYM miejscu. Pod TYM adresem dostępna jest również wersja mapy przystosowana dla urządzeń mobilnych.

Więcej o: