Koronawirus. Biedronka wypłaci pracownikom dodatkowe premie za pracę w czasie epidemii

W związku z epidemią koronawirusa galerie handlowe oraz cześć sklepów została czasowo zamknięta. Nie dotyczy to jednak placówek handlowych, do których w ostatnich dniach Polacy tłumnie ruszyli. Biedronka zdecydowała się nagrodzić pracowników oferując im premie.

W obawie przez epidemią koronawirusa w ubiegłym tygodniu Polacy tłumnie ruszyli do sklepów. Nie pomogły nawet zapewnienia rządzących o tym, że placówki handlowe nie zostaną zamknięte, a także apele o unikaniu dużych skupisk ludzkich. Na własnej skórze odczuli to pracownicy popularnych dyskontów, którzy nie dość, że zostali bardziej obciążeni pracą, to przez częstszy kontakt z ludźmi są dodatkowo narażeni na zakażenie koronawirusem. 

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Koronawirus. Biedronka pracownikom premie za pracę w czasie epidemii

Część sieci handlowych zdecydowało się wynagrodzić pracowników za pracę w czasie epidemii koronawirusa, oferując im premie. Na taki krok zdecydowała się m.in. Biedronka, która jest największym pracodawcą w Polsce. Obecnie firma zatrudnia około 67 tys. osób. 

W związku z zaangażowaniem naszych pracowników i większą liczbą zadań, przyznaliśmy im dodatkową premię w wysokości 300 zł brutto za tydzień pracy od 9 do 14 marca, kiedy odnotowaliśmy wzmożony ruch klientów. Premia objęła wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy.

- czytamy w odpowiedzi biura prasowego sieci Biedronka. Dodatkowo, w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół, osobom posiadającym dzieci w wieku do lat 14, premia zostanie przyznana, o ile przepracowali minimum jeden dzień w tym okresie czasu.

Koronawirus w Polsce. Biedronka wprowadza ograniczenia

W związku z epidemią koronawirusa sieć wprowadza także dużo zmian w swoim funkcjonowaniu. Modyfikacji ulegną godziny pracy sklepów sieci Biedronka, które otwarte będą w godz. 8-20.  Ponadto, wprowadzono oznaczenia na podłogach pomagające zachować odległość 1 metra pomiędzy poszczególnymi klientami. Ochroniarze będą także kontrolować liczbę osób przebywających jednocześnie w sklepie.

Sieć zdecydowała się zadbać także o pracowników, którzy otrzymają maski ochronne, a także rękawiczki, będą oni mieli także dostęp do środków dezynfekujących. Osoby powyżej 60 roku życia będą natomiast zwolnione z obowiązku świadczenia pracy. Zakażenie koronawirusem jest bowiem najbardziej niebezpieczne dla osób starszych. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo przygotowało listę zasad bezpieczeństwa na zakupach

Więcej o:
Komentarze (22)
Koronawirus. Biedronka wypłaci pracownikom dodatkowe premie za pracę w czasie epidemii
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 22 razy 20

  To są prawdziwi bohaterowie , a nie karykatura w harcerskim mundurku lub notoryczny blagier i fantasta.

 • bru_no

  Oceniono 7 razy 5

  Mam ogromny szacunek dla wszystkich pań siedzących za kasą. Do tej pory nikt z kierownictwa Biedronki nie zadbał o wasze bezpieczeństwo. W małych sklepach są już wprowadzane środki bezpieczeństwa jak szyba, czy taśmy odgradzające. Wy macie bezpośredni kontakt z klientami wśród których z pewnością mogą być osoby zarażone. Zyczę Wam dużo zdrowia i wytrwałości, a kierownictwu otrzeźwienia.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 3 razy 3

  "W obawie przez epidemią koronawirusa w ubiegłym tygodniu Polacy tłumnie ruszyli do sklepów. Nie pomogły nawet zapewnienia rządzących o tym, że placówki handlowe nie zostaną zamknięte"

  W zdecydowanej większości nie chodzi o wykupowanie towaru, bo zaraz nie będzie, tylko dlatego, żeby ograniczyć wizyty w marketach. Nie jeździć co 2-3 dni, tylko 1x np. na 2 tygodnie. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

 • anja_k63

  Oceniono 6 razy 2

  Łaski nie robi!!! Wszyscy mają siedzieć w domu, bo niebezpiecznie, a pracownicy w sklepach mają pracować??? Bo co? Bo przysięgali służyć obywatelom stojąc za kasą do ostatniej kropli krwi??? Należy in zapłacić kilka razy więcej, jeśli będą chcieć pracować w czasach zarazy. Bez gadania, korporacjo.

 • 162tony

  Oceniono 7 razy 1

  "300 zł brutto za tydzień"
  Może lepiej za dzień, Jeronimo teraz ma żniwa...

 • expert325

  Oceniono 3 razy 1

  Jerónimo Martins! Brawo!

 • turhotel

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo. Doceniam takie dzialania

 • glamourous

  0

  We Francji Carrefour wprowadził premie 1000 euro netto miesięcznie dla pracowników którzy sumiennie pracują w czasie epidemii i obostrzeń. Co to jest 300 zł netto na tydzień w porównaniu do ryzyka ?? Niewiele...

 • kr_krawacik

  0

  300 zł brutto????? Za takie poświęcenie?????
  Uważam że powinni dostać więcej. Wiem że w skali kraju to dla firmy pewnie olbrzymi wydatek. Ale Ci ludzie są codziennie na "fali ognia". Do tej pory pracowali bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Podobno to ma się zmienić. Podziwiam wszystkich ludzi pracujących w sklepach. Kierowców, którzy ten towar muszą dostarczać. Lekarzy, pielęgniarki, diagnostów, policjantów, strażaków, żołnierzy...... Nie da się wymienić wszystkich, bo na pewno o kimś zapomniałam. Zdrowia Wam i Waszym rodzinom życzę. Szacun

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX