Koronawirus. Biedronka wypłaci pracownikom dodatkowe premie za pracę w czasie epidemii

W związku z epidemią koronawirusa galerie handlowe oraz cześć sklepów została czasowo zamknięta. Nie dotyczy to jednak placówek handlowych, do których w ostatnich dniach Polacy tłumnie ruszyli. Biedronka zdecydowała się nagrodzić pracowników oferując im premie.

W obawie przez epidemią koronawirusa w ubiegłym tygodniu Polacy tłumnie ruszyli do sklepów. Nie pomogły nawet zapewnienia rządzących o tym, że placówki handlowe nie zostaną zamknięte, a także apele o unikaniu dużych skupisk ludzkich. Na własnej skórze odczuli to pracownicy popularnych dyskontów, którzy nie dość, że zostali bardziej obciążeni pracą, to przez częstszy kontakt z ludźmi są dodatkowo narażeni na zakażenie koronawirusem. 

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

Koronawirus. Biedronka pracownikom premie za pracę w czasie epidemii

Część sieci handlowych zdecydowało się wynagrodzić pracowników za pracę w czasie epidemii koronawirusa, oferując im premie. Na taki krok zdecydowała się m.in. Biedronka, która jest największym pracodawcą w Polsce. Obecnie firma zatrudnia około 67 tys. osób. 

W związku z zaangażowaniem naszych pracowników i większą liczbą zadań, przyznaliśmy im dodatkową premię w wysokości 300 zł brutto za tydzień pracy od 9 do 14 marca, kiedy odnotowaliśmy wzmożony ruch klientów. Premia objęła wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy.

- czytamy w odpowiedzi biura prasowego sieci Biedronka. Dodatkowo, w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół, osobom posiadającym dzieci w wieku do lat 14, premia zostanie przyznana, o ile przepracowali minimum jeden dzień w tym okresie czasu.

Koronawirus w Polsce. Biedronka wprowadza ograniczenia

W związku z epidemią koronawirusa sieć wprowadza także dużo zmian w swoim funkcjonowaniu. Modyfikacji ulegną godziny pracy sklepów sieci Biedronka, które otwarte będą w godz. 8-20.  Ponadto, wprowadzono oznaczenia na podłogach pomagające zachować odległość 1 metra pomiędzy poszczególnymi klientami. Ochroniarze będą także kontrolować liczbę osób przebywających jednocześnie w sklepie.

Sieć zdecydowała się zadbać także o pracowników, którzy otrzymają maski ochronne, a także rękawiczki, będą oni mieli także dostęp do środków dezynfekujących. Osoby powyżej 60 roku życia będą natomiast zwolnione z obowiązku świadczenia pracy. Zakażenie koronawirusem jest bowiem najbardziej niebezpieczne dla osób starszych. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo przygotowało listę zasad bezpieczeństwa na zakupach

Więcej o: