Koronawirus a handel. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Tesco, Auchan]

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, wiele sklepów podjęło decyzję o skróceniu godzin pracy. W których supermarketach wprowadzono zmiany, a w których możemy robić zakupy jak zazwyczaj?

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju. Sieć poinformowała, że placówki będą otwarte od 8 do 20. Zmiany te będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce. Ostateczny termin ich wprowadzenia to poniedziałek 23 marca.

Żabka Polska również skraca godziny otwarcia swoich sklepów. Będą one dostępne dla klientów w godzinach 7-22.

Podobną decyzję podjął Lidl. W sklepach tej sieci zakupy zrobimy od 7 do 21.

Zobacz wideo Premier straszy kryzysem? Emilewicz: Po opanowaniu pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia

Godziny otwarcia sklepów. Lidl, Żabka i Biedronka skracają godziny pracy, Tesco, Kaufland i Auchan mają inne pomysły

Póki co Kaufland nie zdecydował się na skrócenie godzin pracy sklepów. Sieć podjęła jednak inne działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mowa m.in. o instalacji specjalnych punktów, w których klienci mogą odkazić ręce. 

Na stronie internetowej Tesco również nie znajdujemy informacji o skróconych godzinach pracy sklepów. Sieć informuje jednak o ograniczeniach dotyczących usługi E-zakupy. Ze względu na pandemię koronawirusa sklep zastrzega, że możliwa jest jedynie płatność online, a na niektóre produkty wprowadzono limity.

Auchan to kolejna sieć sklepów wielkopowierzchniowych, która nie skraca godzin otwarcia swoich placówek. Firma podjęła jednak takie kroki zaradcze jak czasowe wstrzymanie możliwości zakupu produktów na wagę do opakowań własnych klientów czy regularna dezynfekcja wózków.

Przeczytaj także:

Więcej o: