Koronawirus a handel. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Tesco, Auchan]

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, wiele sklepów podjęło decyzję o skróceniu godzin pracy. W których supermarketach wprowadzono zmiany, a w których możemy robić zakupy jak zazwyczaj?

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju. Sieć poinformowała, że placówki będą otwarte od 8 do 20. Zmiany te będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce. Ostateczny termin ich wprowadzenia to poniedziałek 23 marca.

Żabka Polska również skraca godziny otwarcia swoich sklepów. Będą one dostępne dla klientów w godzinach 7-22.

Podobną decyzję podjął Lidl. W sklepach tej sieci zakupy zrobimy od 7 do 21.

Zobacz wideo Premier straszy kryzysem? Emilewicz: Po opanowaniu pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia

Godziny otwarcia sklepów. Lidl, Żabka i Biedronka skracają godziny pracy, Tesco, Kaufland i Auchan mają inne pomysły

Póki co Kaufland nie zdecydował się na skrócenie godzin pracy sklepów. Sieć podjęła jednak inne działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mowa m.in. o instalacji specjalnych punktów, w których klienci mogą odkazić ręce. 

Na stronie internetowej Tesco również nie znajdujemy informacji o skróconych godzinach pracy sklepów. Sieć informuje jednak o ograniczeniach dotyczących usługi E-zakupy. Ze względu na pandemię koronawirusa sklep zastrzega, że możliwa jest jedynie płatność online, a na niektóre produkty wprowadzono limity.

Auchan to kolejna sieć sklepów wielkopowierzchniowych, która nie skraca godzin otwarcia swoich placówek. Firma podjęła jednak takie kroki zaradcze jak czasowe wstrzymanie możliwości zakupu produktów na wagę do opakowań własnych klientów czy regularna dezynfekcja wózków.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (18)
Koronawirus a handel. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Tesco, Auchan]
Zaloguj się
 • sluchacz_2_sort

  Oceniono 15 razy 15

  Wg mnie skrócenie czasu pracy, zwiększy ilosc klientów w sklepie, i zwiększy (!) prawdopodobieństwa zarażenia!
  Inne działania - mają sens.

 • pitterr

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, tylko pracownik Kauflandu ma prawie na plecach klientów, bo rękawiczki dla nich niewidzialne i pchają się jeden na drugiego, bo "taniej" i jeszcze całą rodziną dumnie przychodzą. Jak pracować w takich warunkach?

 • wiski12

  Oceniono 6 razy 0

  Dlaczego nikt nie wspomina o naszych rodzimych Polo marketach? Z moich obserwacji są najlepiej zaopatrzone i najlepiej radzą sobie z tą sytuacją !!!! Ale tylko lidl,biedronka ,żabka jakby tylko one były narażone.

 • baxter21

  Oceniono 1 raz -1

  UZ to jednak ogromny pajac do potęgi. Nie wypada pisać idiotyzmów typu „czy najbliższa niedziela jest handlowa” to przerzucił /ła się na wymienianie godzin otwarcia sklepów w dni powszednie.
  Wywalić na zbity pysk tego nieuka z Gazeta.pl !!!!

 • jurakuz

  Oceniono 11 razy -1

  do cholery ja prfacuje prawie codziennie do 19 od 7mej w Biedronce najlepiej robic zakupy kto o mnie pomysli wreszcie??? czy w ogole mam nie jesc obiadow? w pracy obiadow brak, teraz Biedronka zamykana ...do cholery jasnej rozpieszczana kasta urzedasow I sedziow ma wszystko podstawiane a ja jestem glodny ! taki upasly urzedas czy sedzia nie wyobraza sobie pewnie 4 dni nie jesc cieplego obiadu ja nie pamietam kiedy taki jadlem! no wiec dlaczego ja mam sie kims przejmowac? kto k....o mnie mysli???

 • karollorak

  Oceniono 4 razy -4

  Kaufland wprowadzono punkty do dezynfekcji bo jako jedyni zarabiają na skupię butelek. Więc wprowadzono je już dawno! Tylko kto w nich dezynfekuje ręce? Menelstwo z wszystkich nor wychodzi rano i idzie do Kauflandu.
  Policjanci śmieją się, że jak szukają bezdomnego to najlepiej znaleźć go pod sklepem Kauflandu . Ta sama osoba która układa brudne z śmietników butelki w automacie w tym samym stroju za chwilę stoi na kasie!
  Wszystkie sklepy wprowadziły ograniczona ilość klientów - tylko Kaufland nie!!! I to ma być wedlog komunikatów wygłaszanych w sklepie najlepszy pracodawca?! Strach pomyśleć o tych gorszych. Dziękujemy Panie Ginter
  Kasa kasa kasa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX