Wielka Brytania. Tesco uruchomiło specjalną godzinę zakupów dla służb medycznych. Olbrzymie kolejki

Tesco w Wlk. Brytanii w związku z koronawirusem postanowiło otwierać sklep na godzinę tylko dla służb medycznych, by ci mogli spokojnie i bezpiecznie zrobić zakupy. Pomysł jednak się nie sprawdził, ponieważ kolejki są tak olbrzymie, że lekarze najczęściej odpuszczali zakupy.

W Wielkiej Brytanii z opóźnieniem, ale zdecydowano się na zamknięcie szkół, teatrów, kin czy restauracji. To wywołało panikę na wyspach, jak pokazują kolejki w sklepach. Te są olbrzymie i ciągną się nawet na kilkaset metrów. Tesco wpadło więc na pomysł, by sklepy były otwarte przez godzinę tylko dla przedstawicieli służb medycznych. Sieć zdecydowała się na to, gdy przedstawiciele służby zdrowia wyrazili obawy na temat priorytetowych godzin w innych sklepach. Mogli w nich kupować pracownicy służby zdrowia oraz seniorzy, co narażało obie grupy na niebezpieczeństwo, podają zagraniczne media, m.in. Mirror i Metro.  Dzięki rozwiązaniu Tesco, pracownicy medyczni mieli zrobić zakupy szybko, wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie, z zachowaniem odpowiedniej odległości od innych kupujących. 

Zobacz wideo Jak szybko polska gospodarka odbije się po recesji związanej z koronawirusem? Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju odpowiada

Olbrzymie kolejki do sklepów w Wielkiej Brytanii. Godzina na zakupy dla służb medycznych

W niedziele sklepy Tesco w Wielkiej Brytanii miały się otworzyć o godzinie 10. Godzinę wcześniej mieli być tam wpuszczeni pracownicy służb medycznych. Ci jednak najczęściej rezygnowali z zakupów, gdy przyjeżdżając do sklepu, widzieli olbrzymie kolejki.

W kolejce dla pracowników Narodowej Służby Zdrowia trzeba czekać nawet dwie i pół godziny. Kolejki w całej Wielkiej Brytanii są ogromne, a ludzie niezbyt przejmują się zasadami zachowania dystansu. W kolejkach zaczynają stać już nawet o 4:30 rano, a po otwarciu o 6:00, po godzinie półki są już puste.`

Kolejki ciągną się wzdłuż całych parkingów, wychodzą na ulicę. Nawet pracownicy służby zdrowia muszą ustawiać się przed drzwiami sklepów na godzinę przed otwarciem drzwi. 

Więcej o: