Koronawirus. Huawei ocenia, że pandemia opóźni wdrożenie technologii 5G w Europie

Jak poinformował Eric Xu, rotacyjny prezes koncernu Huawei, rozwój sieci 5G w Europie w obliczu pandemii będzie opóźniony do czasu osiągnięcia kontroli nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W czasie wideokonferencji dotyczącej wyników Huawei w 2019 r. Eric Xu podkreślał, że po przejęciu kontroli nad epidemią koronawirusa w Chinach rozwój 5G i przetargi operatorów przyspieszyły w tym kraju. Dodał, że przychody ze sprzedaży sprzętu 5G w 2019 r. stanowiły niewielki udział w całkowitych przychodach koncernu.

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki: Musimy dalej ograniczać dystans społeczny
Ta sprzedaż właściwie dopiero się rozpoczęła i pełne efekty z tego tytułu są jeszcze przed Huawei. Nigdy nie widzieliśmy technologii, która tak jak 5G dotyczy dosłownie wszystkich

- stwierdził rotacyjny prezes Huawei.

Pandemia koronawirusa. Bieżący rok zapowiada się jako najtrudniejszy dla Huaweia

- W krótkim terminie nie będzie problemu z dostawami, wspieramy naszych partnerów i dostawców. Mamy zapasy magazynowe, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów, ale wyzwaniem będzie kontynuacja zaopatrzenia. Nie można być obecnie pewnym, jak się sytuacja na świecie się rozwinie. Jeśli dostawcy zaczną mieć kłopoty, to będzie to powodowało długoterminowe problemy, ale pracujemy nad tym także po naszej stronie. Obecnie priorytetem jest dobrze odpowiedzieć na potrzeby klientów w ich walce z pandemią. Życie, praca online kwitną, co powoduje ogromny wzrost zużycia sieci i pracujemy blisko z klientami, a także lokalnymi rządami w celu utrzymania stabilnej sieci. W efekcie pandemii zidentyfikowaliśmy także wyzwania po swojej stronie i po jej zakończeniu podejmiemy działania dla dalszej poprawy efektywności - powiedział Xu.

Pytany o różne postawy w poszczególnych krajach Unii Europejskiej wobec Huawei, powiedział, że nie spotkał się ze stwierdzeniem, iż którykolwiek rząd krajów UE określiłby Huawei jako dostawcę wysokiego ryzyka.

Huawei osiągnął globalne przychody ze sprzedaży w 2019 r. na poziomie 858,8 mld juanów (CNY) (123 mld USD), wzrost o 19,1 proc. r/r. Zysk netto osiągnął 62,7 mld CNY (9 mld USD), zaś przepływy pieniężne z działalności operacyjnej przekroczyły 91,4 mld CNY (13,1 mld USD), co stanowi wzrost o 22,4 proc. r/r. W 2019 r. Huawei zainwestował w badania i rozwój 131,7 mld juanów (18,9 mld USD, co stanowi 15,3 proc. przychodów ze sprzedaży).

Więcej o:
Komentarze (12)
Koronawirus. Huawei ocenia, że pandemia opóźni wdrożenie technologii 5G w Europie
Zaloguj się
 • gosc-km

  Oceniono 4 razy 2

  Luz... w sieci już się trochę oszołomów pojawiło, którzy stwierdzili, że ten cały wirus to przez 5G jest... i nawet dotarli do informacji, że w Wuhan było pierwsze wdrożenie tej technologii... ;-)
  Zaraz nastąpi wysyp tego typu "specjalistów" i pewnie się niejeden zdziwi jakie tezy zaczną zdobywać popularność... ;-)
  Monty Python - "Czarownica"
  h t t p s : / / www.youtube.com/watch?v=4PEqB8IZxDo

 • pela_46

  Oceniono 2 razy 0

  nic od nich nie powinniśmy kupować, dziś w tv oglądałam program, w którym naukowcy wypowiadali się nt. smartfonów. Faceci, którzy przez 4 godz dziennie korzystają z tego sprzętu maja obniżony poziom plemników o 1/4.....uzależniliśmy się wszyscy od tego dziadostwa.

 • fotd

  Oceniono 1 raz -1

  To, zdaje się, nie jest zmartwienie tej firmy. Won.

 • cenisz.dobre.dziennikarstwo

  Oceniono 11 razy -1

  ..uj z nimi. mamy własne firmy, tez mogące wdrożyć 5G. Ericsson, Nokia, Siemens, Telefonica, czy Sagem, Firmy pochodzace z Europy, które kilka lat temu dały podwaliny pod 3G, teraz moga nam wdrożyć 5G. Firmy nadal istneję i rozwijają swoje technologie.
  Damy radę. Obejdzie sie bez chińskiego szmelcu. Chińczycy niech sobie wracają do produkcji ołówków i tenisówek.

 • ericuru

  Oceniono 3 razy -1

  wreszcie jakieś dobre wieści

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 10 razy -2

  Nie chcemy już waszych technologii, tandety i wirusów. Zamknijcie się w domach i tam zostańcie.

 • druga_wieza

  Oceniono 5 razy -3

  Szczerze mówiąc terminy wdrożenia 5G w obecnej sytuacji mam w dudzie.
  Kiedyś i tak to wdrożą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX